Зеленський закликав повернути ядерну зброю, висловлюючи думки щодо безпекових гарантій при невступі в НАТО

Президент України Володимир Зеленський висловив думку, що ядерна зброя могла би слугувати достатньою гарантією безпеки, якщо Україні не вдасться стати членом НАТО. Про це він повідомив у інтерв’ю британському журналісту Пірсу Моргану, цитати з якого з’явилися в соцмережах журналіста 4 лютого.

На запитання щодо можливих гарантій безпеки, які допоможуть Україні протистояти новим агресивним діям Володимира Путіна, Зеленський зазначив, що у випадку затягування процесу вступу України до НАТО на роки чи десятиліття виникає «абсолютно справедливе запитання».

«Що нас захищатиме в цей час? Який пакет підтримки буде надано? Які ракети ми отримаємо? Чи зможуть нам надати ядерну зброю? Якщо так, нехай нададуть. Чи можуть нам дати достатньо ракет, щоб зупинити Росію? Не можу стверджувати, але вважаю, що це б допомогло. В іншому випадку, які ракети здатні протистояти ядерним ракетам Росії? Це риторичне питання. Тому давайте так: поверніть нам ядерну зброю, дайте нам ракетні системи, наші партнери допоможуть нам фінансувати мільйонну армію, а також перемістять свої контингенти в ті райони нашої країни, де ми прагнемо стабільності і спокою для людей», – додав Зеленський.

Президент також зазначив, що якщо Україна не стане частиною НАТО, то «Путін повинен повністю відійти з нашої території», після чого Київ підніме питання фінансової компенсації за всі втрати.

«Він (Путін) вторгся, бо боявся, що ми станемо членами НАТО. Добре, ми не є членами НАТО – поверніть нашу землю. Це має бути розглянуто саме так», – підкреслив президент України.

Влада України переконана, що вступ до НАТО є «єдиною реальною гарантією безпеки» для країни, як зазначило українське МЗС у грудні 2024 року. Міністерство зробило таку заяву після повідомлення агентства Reuters, що в НАТО немає єдиного спільного рішення щодо запрошення України до альянсу.

Україна відмовилася від ядерної зброї після підписання Будапештського меморандуму в грудні 1994 року. Цей документ гарантує (assurances) територіальну цілісність України в обмін на відмову від ядерного озброєння. Серед підписантів документа були Росія, Україна, Велика Британія та США.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.