Зеленський: Європейським країнам необхідно зміцнювати свої збройні сили

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив бажання щодо завершення війни в Україні, хоча, за словами президента Володимира Зеленського, він "поки що не знає всіх деталей". Таку думку Зеленський висловив в інтерв'ю італійській журналістці Чечілії Салі. Витяги з цього інтерв'ю було опубліковано пресслужбою президента 25 січня.

Коментуючи висловлювання Трампа про війну в Україні, Зеленський підкреслив важливість його закликів до Росії сісти за стіл переговорів для уникнення подальшого посилення санкцій. Він також зазначив, що обговорював з президентом США попередні спроби мирних переговорів з Росією та те, що "Путін обіцяє, але не виконує свої слова".

"Якщо інша сторона не дотримується угод і часто обманює, тоді для ведення переговорів потрібні особливі умови. Слід створити атмосферу, яка запобігла б зриву угод і поверненню війни в Україну… Я відчував на зустрічах, що Трамп цього (завершення війни – ред.) прагне, але відверто розповів йому, що Путін не зацікавлений в цьому, тому швидко це не відбудеться. Проте Трамп, завдяки потужності, санкціям і економічній силі США, може прискорити процес," – вважає Зеленський.

На запитання про можливість врегулювання без участі США президент звернув увагу на чисельність європейських армій. "У Франції – 200 тисяч та більше. На папері – 250 тисяч, але реальні цифри можуть бути іншими. Всі інші країни мають менше. Таким чином, навіть за умови об'єднання Франції, Італії та Німеччини з армією України, цього буде недостатньо. Тільки велика кількість союзників може допомогти зупинити війну. Якщо немає США, Україні необхідно не зменшувати, а нарощувати свою армію," – підкреслив він.

Зеленський також зазначив, що під час саміту у Швейцарії закликав європейських партнерів укріпити власну обороноздатність, адже у них є "всі можливості для збільшення видатків на захист, армію та зброю".

Серед технологій, які можуть бути корисними для охорони кордонів у мирний час, Зеленський назвав дрони та системи радіоелектронної боротьби. Він підкреслив, що Європі слід посилити оборону навіть після завершення війни, оскільки її армії слабкіші за російську.

"Не хочеться говорити про посилення армії, хоча це необхідно. Є реальні виклики для людства – хвороби, наука, освіта. Але ми живемо в інших реаліях, і ви знаєте, про що йдеться. Є держави, які ігнорують ваші права та життя, і вони розуміють лише мову сили. Сьогоднішня путінська Росія є такою ж державою, як іранська чи північнокорейська," – підсумував президент.

Зеленський раніше анонсував цю розмову в своїх соціальних мережах, зазначивши, що це перше інтерв'ю Сали після звільнення з іранського ув'язнення.

Сала – італійська журналістка, затримана в Ірані у грудні минулого року, яка була звільнена на початку січня після того, як Італія погодилася випустити з в’язниці Мухаммада Абедіні, підозрюваного у постачанні технологій безпілотників іранським військовим, що є порушенням санкцій США.

На початку цього тижня Трамп заявив, що Європейський Союз повинен робити більше для підтримки України. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив думку, що витрати на оборону можуть знадобитися для збільшення до 3,7% ВВП. Теперішньою метою є 2% ВВП, яку більшість членів НАТО досягнуть або перевищать у 2024 році. Рютте також закликав Європу більше інвестувати в оборону та виробництво озброєнь, а також нести більшу частку витрат на підтримку Києва. Нова цільова сума витрат, ймовірно, буде погоджена на саміті НАТО у Гаазі в червні, для чого необхідна одностайність усіх 32 держав-членів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.