Зеленський: Повернення українських земель залежить від ослаблення Росії, необхідно пришвидшити цей процес.

Україна відновить контроль над окупованими територіями, коли Російська Федерація ослабне, підкреслив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю британському телеканалу ITV News. Зеленський висловив впевненість у необхідності повернення захоплених Росією земель через дипломатичні канали, «якщо вдасться зменшити потужність держави-агресора».

Відповідаючи на запитання про можливість побачити український прапор в Севастополі, Маріуполі та Донецьку, Зеленський запевнив: «Так, я в цьому переконаний… Коли Росія стане слабкою, а це обов’язково станеться – в той момент все повернеться. Наша мета – повернути все раніше. Чим швидше, тим краще. І повертати дипломатично», – сказав він.

При цьому президент зазначив, що «люди є найголовнішими», але відзначив, що втрати серед населення є дуже болючими.

За словами Зеленського, навіть країни, які раніше були на боці Росії та досі мають тісні стосунки з нею, вважають анексію Криму та агресію на сході України нелегітимною. «Це важливий сигнал. Це свідчить про те, що незалежно від того, який сильний альянс створює Путін (президент РФ Володимир Путін – ред.) з іншими державами, такими як Іран, Північна Корея, або економічний союз з Китаєм і певними арабськими країнами, це все будується на тимчасових вигодах. Як довго Путін зможе маніпулювати цими країнами через шантаж, зброю і фінансові ресурси – це питання. Це свідчення того, що на таких основах не можна будувати стабільні відносини, лише короткочасний вплив», – зазначив він.

У бесіді з британським журналістом Пірсом Морганом, яка відбулася 4 лютого, Зеленський заявив про готовність до мирних переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним «якщо це єдиний шлях, щоб донести мир до українців». В Кремлі відгукнулися на слова Зеленського, назвавши їх «порожніми».

За оцінками американського Інституту вивчення війни, Путін на початку січня підтвердив готовність Кремля вести переговори зі Сполученими Штатами стосовно війни проти України, при цьому залишивши в силі вимоги щодо повної капітуляції України.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що розмовляв по телефону з Володимиром Путіним, щоб обговорити закінчення війни в Україні, про що New York Post написав 8 лютого. Він не уточнив, коли відбулася ця розмова, і Білий дім не коментував це.

Своєю чергою, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков не підтвердив і не спростував інформацію про телефонну розмову.

7 лютого Трамп повідомив, що на наступному тижні можливо зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським для обговорення завершення війни. Після свого повторного обрання Трамп неодноразово наголошував на терміновій необхідності закінчення конфлікту між Росією та Україною, проте конкретні умови можливого припинення війни він не озвучив.

31 січня державний секретар США Марко Рубіо відзначив, що війна Росії проти України не завершиться, поки не будуть досягнуті «максималістські цілі» обох сторін, акцентуючи на тому, що їм, ймовірно, доведеться піти на компроміси в майбутніх переговорах.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.