Європейський розкол через розміщення миротворчих сил в Україні, – The Times

Велика Британія та інші країни Європи мають різні погляди на доцільність розгортання масованих миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на думки дипломатів та урядовців. "Велика Британія, Франція та держави Північної Європи підтримують ідею європейської ініціативи про відправку десятків тисяч військових у разі досягнення угоди про припинення вогню. Проте Німеччина та інші країни виступають проти", – зазначено у статті.

Країни Балтії та Польща турбуються, що запропонована миротворча місія може відвернути необхідні ресурси від прикордонних держав НАТО з Росією, залишаючи їх у вразливому становищі.

Як свідчать джерела, існує дедалі більше згоди щодо того, що таке постконфліктне розгортання вимагатиме "підтримки" від Дональда Трампа та гарантій безпеки. Високопосадове джерело в британському уряді повідомило, що Європа може сформувати наземні сили самостійно, якщо це буде необхідно, але міністри просять США забезпечити "повітряне прикриття". Це може бути реалізовано через встановлення батарей зенітних ракет Patriot, здатних знищувати балістичні ракети та літаки за допомогою розвідувальних та спостережних систем, яких не має Європа.

Британська армія теоретично могла б направити дивізію з 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути перебільшенням, враховуючи вже наявні війська в Естонії. "Деякі вважають, що миротворчі сили ООН, сформовані з військ країн, як-от Індія, Бангладеш та Китай, можуть бути більш реальним варіантом", – зазначається в матеріалі.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС та генсеком НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі підкреслив необхідність сильного лідерства з боку Великої Британії в цьому питанні. Проте деякі чиновники вважають, що їм слід переконати Рейчел Рівз, канцлера, в важливості українського питання, побоюючись, що вона може сприймати це як "грошову яму".

Критично важливим залишається питання про те, чи буде президент Росії Володимир Путін готовий прийняти такі сили в рамках мирних переговорів, що проводяться США. Високопосадове військове джерело зауважило: "Якщо Росія не погодиться на цю ідею, вона не має шансів на реалізацію, а якщо США не нададуть необхідну підтримку, вона також загине. Ніколи не кажи ніколи, але я не бачу, щоб ця концепція могла реалізуватися".

Багато дипломатів і військових експертів вважають, що миротворча операція ООН є більш мудрим і ймовірно прийнятним рішенням для України, адже це може включати близько 100 000 миротворців, розгорнених як в Україні, так і в Росії, без безпосередньої участі США. "Росія не має наміру нападати на миротворців із Бангладеш або Індії", – зазначає одне з джерел.

За інформацією джерел, Німеччина остроже ставиться до взяття на себе зобов’язань через невизначеність, пов’язану з майбутніми виборами. Інше дипломатичне джерело з Європи підкреслило, що США повинні втрутитися для посилення стримування Росії та тому, що у них є можливості, яких немає в Європі, такі як розвідувальні та спостережні можливості, а також здатність завдавати ударів у разі потреби.

Згідно з попередніми заявами, Трамп пропонував, щоб США не відправляли свої війська і не фінансували цю місію, але деякі джерела в оборонному секторі вважають, що його можна переконати змінити позицію. "Не думаю, що США зможуть залишити ситуацію без свого втручання", – сказав один з експертів.

Відомо, що в Україні вже перебувають західні спецпризначенці, але масового розгортання західних військ поки що не спостерігається. Однак, як стверджує Financial Times, ситуація може змінитися найближчим часом, особливо у світлі можливого повернення Дональда Трампа до Білого дому, що може знову пробудити інтерес до цієї ідеї. За словами осіб, залучених до дискусій між Києвом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що присутність від 40 000 до 50 000 іноземних військових була б реальним і адекватним варіантом.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.