Європа виявила розбіжності через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські держави мають різні погляди щодо можливості розгортання масштабних миротворчих сил в Україні. Як повідомляє The Times, дипломати та посадові особи підтверджують цю інформацію. "Велика Британія, Франція та країни Північної Європи виступають за європейську ініціативу з відправки десятків тисяч військових, якщо буде укладено мирну угоду. Однак Німеччина та інші нації виступають проти", – зазначається в статті.

Зокрема, країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що така місія могла б забрати необхідні ресурси з прикордонних держав НАТО з Росією, залишивши їх у вразливому становищі.

Додатково підкреслюється, що зростає розуміння того, що таке постконфліктне розгортання вимагатиме "підтримки" Дональда Трампа та надання гарантій безпеки.

Високопоставлене джерело з британського уряду заявило, що Європа могла б самостійно сформувати наземні сили, якщо це буде потрібно, проте міністри наголошують на важливості забезпечення "повітряного прикриття" з боку США. Це може включати зенітні ракетні батареї Patriot, які здатні знищувати балістичні ракети чи літаки за допомогою розвідувальних та спостережних систем, яких Європа не має.

Британська армія теоретично може відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 військових, хоча, за словами армійського джерела, це може бути перебільшенням, зважаючи на те, що війська вже розміщені в Естонії.

"Миротворчі сили ООН, до складу яких входять військові з таких країн, як Індія, Бангладеш і Китай, вважають більш досяжними", – йдеться у статті.

Очікується, що Кір Стармер обговорить цю ситуацію з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі, що відбудеться в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наполягає на тому, що Велика Британія повинна продемонструвати сильне лідерство у цьому питанні. Однак деякі чиновники вважають, що їм ще потрібно переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, побоюючись, що вона бачить в цьому лише "фінансову безодню".

Коли мова йде про президентство Росії, важливим питанням залишається, чи погодиться Володимир Путін на участь таких сил під час мирних переговорів, що проводитимуться під егідою США. Високопоставлене військове джерело зазначило: "Якщо Росія не підтримає цю ідею, то вона не матиме майбутнього. А якщо США не нададуть потрібні ресурси, то перспективи взагалі нульові. Хоча все можливо, я не вірю, що ця ініціатива буде реалізована".

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що миротворча операція ООН може бути більш реалістичною альтернативою, що збільшить ймовірність згоди з боку Путіна. Це могло б включати близько 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, без потреби в активній участі США.

"Росіяни не планують атакувати війська з Бангладеш або Індії", – додало інше джерело.

Як повідомляє видання, Німеччина зацікавлена у невизначеності виборів, що викликає побоювання у країнах, які підтримують ідею розгортання європейських сил. Інше європейське дипломатичне джерело підкреслило, що США повинні бути залучені для забезпечення ефективного стримування Росії, оскільки вони мають розвідувальні можливості, яких не вистачає іншим країнам Європи.

За останніми даними, Трамп раніше пропонував не направляти американські війська і не фінансувати цю місію. Проте, одне із джерел в оборонному відомстві висловило думку, що Трампа можна переконати змінити свою позицію, заявивши, що "США не можуть триматися осторонь".

Відомо, що на території України вже присутні західні спецпризначенці, проте поки що немає масового розгортання західних військ. Як зазначає Financial Times, ситуація може змінитися, оскільки повернення Дональда Трампа до Білого дому підвищило інтерес до цієї ідеї.

Урядові джерела повідомляють, що українські посадові особи вважають, що присутність від 40 000 до 50 000 іноземних військових була б реалістично необхідною.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.