Європа розділилася з приводу розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші країни Європи мають різні погляди щодо доцільності розгортання масових миротворчих сил в Україні. Про це повідомляють дипломати та представники влади, цитуючи The Times.

Велика Британія, Франція та держави Північної Європи висловлюють підтримку ідеї європейської ініціативи з відправлення десятків тисяч військових у разі досягнення угоди про ceasefire. Однак Німеччина та інші країни виражають заперечення щодо цього, зазначається у статті.

Країни Балтії та Польща, в свою чергу, стурбовані можливістю того, що така місія може відвернути необхідні ресурси від прикордонних держав НАТО, на які тисне Росія, залишивши їх у вразливому становищі.

Серед очевидного консенсусу зростає думка, що для реалізації постконфліктного розгортання необхідно отримати "підтримку" від Дональда Трампа та гарантії безпеки. Високопосадове джерело в британському уряді зазначило, що Європа теоретично може створити власні наземні сили, якщо в цьому виникне потреба, однак мало бири вдасться залучити США для забезпечення "повітряного прикриття". Це може включати в себе установки зенітних ракет Patriot, які здатні знищувати балістичні ракети або літаки, використовуючи розвідувальні засоби, яких немає у Європи.

Британська армія теоретично може відправити підрозділ чисельністю від 10 до 25 тисяч солдатів, хоча, на думку деяких джерел, це може бути утруднено через вже розгортовані війська в Естонії. "Дехто вважає, що миротворчі сили ООН, складені з військових з таких країн, як Індія, Бангладеш та Китай, є більш реалістичним варіантом", – йдеться у матеріалі.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з європейськими лідерами та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наполягає на необхідності сильного лідерства з боку Великої Британії, хоча деякі чиновники турбуються, що канцлер Рейчел Рівз може бачити Україну лише як "грошову яму".

Питання про можливість залучення російського президента Володимира Путіна до такого роду миротворчих сил на переговорах під керівництвом США залишається складним, за словами одного з високопосадових військових джерел: "Якщо Росія не підтримає цю ідею, вона безсила, а без згоди США – ідея також не має шансів".

Деякі дипломати вважають, що операція миротворців ООН може мати більше шансів на отримання згоди Путіна. Це може передбачати розміщення близько 100 000 миротворців як в Україні, так і в Росії, без прямої участі США. "Вони [росіяни] не збираються атакувати бангладешців чи індійців", – додав інший співрозмовник.

Джерела з європейських дипломатичних кіл також відзначили, що Німеччина не готова приймати зобов'язання через політичну невизначеність у майбутніх виборах. Інше джерело вказало на необхідність залучення США для забезпечення більш потужного стримування Росії завдяки їх можливостям в розвідці та спостереженні, а також можливості завдати масштабного удару у разі необхідності.

За інформацією видання, раніше Трамп пропонував, щоб США не направляли свої війська і не фінансували місію, але деякі джерела в обороні вважають, що його можна буде переконати змінити думку. "Я не думаю, що США можуть утриматися від участі", – підкреслили вони.

Відомо, що на території України вже присутні західні спецпризначенці, але масового розгортання західних військових поки не спостерігається. Проте, за інформацією Financial Times, ця ситуація може незабаром змінитися через повернення Дональда Трампа до Білого дому, що знову пробудило інтерес до цієї ідеї.

Згідно з думкою деяких учасників дискусії між Києвом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що 40 000 – 50 000 іноземних військовослужбовців можуть стати реальними та достатніми для досягнення мети.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.