Європа розділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та ряд інших європейських держав мають різні погляди щодо доцільності розгортання масштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє The Times, посилаючись на дипломатичні джерела. "Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ініціативу щодо відправки десятків тисяч військовослужбовців у разі підписання угоди про припинення вогню. Водночас Німеччина та деякі інші країни висловлюють заперечення", – йдеться у публікації.

Країни Балтії та Польща висловлюють побоювання, що запропоноване місії може відвернути важливі ресурси від держав НАТО, що межують із Росією, залишивши їх у в脅е.

Відзначається, що зростає єдність думок про те, що таке постконфліктне розгортання вимагатиме "підтримки" з боку Дональда Трампа та гарантій безпеки. Високопосадове джерело в британському уряді заявило, що Європа може сформувати наземні сили сама, якщо виникне необхідність, але міністри просили США забезпечити "повітряне прикриття". Це може бути в формі зенітних ракет Patriot, здатних збивати балістичні ракети або літаки за допомогою розвідувальних і спостережних систем, які відсутні в Європі.

Британська армія, теоретично, могла б відправити дивізію, що налічує від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути дещо перебільшене, враховуючи вже наявні війська в Естонії. "Миротворчі сили ООН, що складаються з військових з країн, таких як Індія, Бангладеш та Китай, деякі вважають більш реалістичним варіантом", зазначається в статті.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі підкреслює необхідність сильного лідерства з боку Великої Британії у цьому питанні. Проте деякі посадовці вважають, що їм ще належить переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості України та побоюються, що вона сприймає ситуацію як "фінансову яму".

Однак великою перешкодою залишається питання, чи погодиться президент Росії Володимир Путін на такого роду сили під час мирних переговорів за участі США. Високопосадове військове джерело заявило: "Якщо Росія не прийме цю ідею, вона не матиме шансів на реалізацію, а якщо США не візьмуть на себе відповідальність, ця ідея стане непотрібною. Не варто недооцінювати, але я поки що не бачу, що це зможе здійснитися".

Деякі дипломати і військові експерти вважають, що миротворча операція ООН є більш реалістичним підходом, здатним забезпечити згоду з боку Путіна. Це може включати близько 100 000 миротворців, розміщених в Україні та Росії, і не вимагатиме прямого залучення США. "Росіяни не стануть атакувати бангладешців чи індійців", – підкреслює інше джерело.

Згідно з даними, Німеччина не готова брати на себе зобов'язання через невизначеність майбутніх виборів. Інше європейське дипломатичне джерело зазначило, що США потрібно залучити до забезпечення більш потужного стримування Росії, адже "у них є можливості, яких бракує всій Європі", такі як розвідувальні та спостережні можливості, а також "здатність завдати масованого удару у відповідь у разі потреби".

Трамп раніше пропонував, щоб США не відправляли війська та не фінансували місію. Однак одне з оборонних джерел висловило думку, що Трампа можуть переконати змінити думку: "Не думаю, що США зможуть тримати свої руки подалі від пирога".

Відомо, що в Україні вже є західні спецпризначенці, хоча масового розгортання військ поки не спостерігається. Проте, як зазначило Financial Times, це може змінитися незабаром, оскільки повернення Дональда Трампа у Білий дім знову підняло питання про цю ідею. За словами тих, хто бере участь у переговорах між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що наявність від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців може стати реальним і достатнім варіантом.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.