Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські країни мають різні погляди на доцільність створення масштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє The Times, посилаючись на дипломатичні кола та офіційні джерела. "Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ідею створення європейської місії з відправкою десятків тисяч військових у випадку досягнення угоди про припинення вогню. Натомість Німеччина та інші держави проти цього", – йдеться в публікації.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що запропонована місія може відволікати необхідні ресурси від прикордонних територій НАТО з Росією, роблячи їх вразливими. Існує зростаючий консенсус, що післяконфліктне розгортання потребуватиме "підтримки" Дональда Трампа та гарантій безпеки.

Високе джерело в уряді Великої Британії зазначило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили за потреби, але міністри просять США забезпечити "авіаційне покриття". Це може включати батареї зенітних ракет Patriot, які здатні знищувати балістичні ракети або літаки, використовуючи розвідувальні й спостережні технології, які відсутні у Європи.

Британська армія теоретично може направити дивізію з 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути ускладнено через вже розміщені війська в Естонії. "Деякі вважають, що миротворці ООН із країн, таких як Індія, Бангладеш та Китай, є більш досяжним варіантом", – зазначено в статті.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Джон Хілі, міністр оборони, наполягає на тому, щоб Велика Британія продемонструвала активне лідерство у цьому напрямку. Однак деякі чиновники вважають, що ще потрібно переконати Рейчел Рівз, канцлера, у важливості підтримки України, побоюючись, що вона розглядає цю ситуацію як "грошову яму".

Великим каменем спотикання залишається питання, чи погодиться президент Росії Володимир Путін на розгортання таких сил під час мирних переговорів під керівництвом США. Високе військове джерело сказало: "Якщо Росія не згодиться на цю ідею, вона втратить сенс, і якщо США не забезпечать підтримку, то ідея загинеться. Ніколи не кажи ніколи, але я не бачу перспектив для цього".

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що місія ООН є більш логічною альтернативою, яка має більші шанси отримати згоду Путіна. Це може включати близько 100 000 миротворців, розміщених в Україні та Росії, й не вимагатиме безпосередньої участі США.

"Вони [росіяни] не будуть нападати на бенгальців чи індійців", – зазначило друге джерело. Відомо, що німецька сторона є обережною щодо зобов'язань через нестабільність на майбутніх виборах.

Інше європейське дипломатичне джерело підкреслило, що США повинні будуть долучитися для забезпечення ефективнішої стримуючої сили проти Росії, адже вони мають можливості, яких не вистачає європейським союзникам, як-от розвідувальні та спостережні можливості, а також "здатність виконувати масштабні удари у відповідь у разі необхідності".

Раніше Трамп пропонував США не відправляти війська та не фінансувати місію. Проте одне з джерел в оборонній сфері припустило, що його можна переконати змінити думку, зазначаючи: "Я не вірю, що США зможуть залишити це питання поза своєю увагою".

Відомо, що в Україні вже присутні західні спецпризначенці, однак масове розгортання західних військ поки що не помітно. Як стверджує Financial Times, це може змінитися в найближчий час, оскільки повернення Дональда Трампа в Білий дім знову активізувало інтерес до цієї ідеї.

За словами осіб, залучених до обговорення між Києвом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що реальним і достатнім може бути розгортання від 40 000 до 50 000 іноземних військових.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.