Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські держави мають різні погляди на доцільність розгортання великомасштабних миротворчих контингентів в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на дипломатичні джерела. "Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують концепцію європейської ініціативи щодо відправки десятків тисяч військових до України в разі досягнення угоди про припинення вогню. Однак Німеччина та інші країни висловлюють протилежну думку", – йдеться в статті.

Зазначається, що країни Балтії та Польща стурбовані можливістю, що така місія може відібрати необхідні ресурси від прикордонних держав НАТО з Росією, залишаючи їх у вразливій позиції.

Видання також повідомляє, що солідарність зростає в питанні того, що розгортання миротворчих сил потребуватиме "підтримки" з боку Дональда Трампа та гарантій безпеки. Високопосадове джерело з британського уряду зазначило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили, якщо це стане необхідним, але міністри просять США надати "повітряне прикриття". Це охоплює можливість розгортання батарей зенітних ракет Patriot, котрі здатні знищувати балістичні ракети чи літаків, чого немає у європейських країнах.

Британські військові теоретично можуть відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча є сумніви щодо цієї цифри, враховуючи вже наявні сили в Естонії. "Миротворчі сили ООН, до складу яких входять війська з країн, таких як Індія, Бангладеш та Китай, вважаються більш реалістичним варіантом", – коментують в статті.

Очікується, що керівник лейбористів Кір Стармер обговорить цю тему з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте під час зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі вважає, що Велика Британія повинна продемонструвати сильне лідерство в цьому питанні, хоча деякі чиновники наголошують на необхідності переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості України, оскільки вона може розглядати це як "грошову яму".

Ключовим питанням залишається, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на миротворчі сили під час переговорів, що ведуться США. Високопосадове військове джерело заявило: "Якщо Росія не прийме цю пропозицію, вона не має шансів на успіх. Якщо США не забезпечать підтримку, ця ідея нереальна. Ніколи не кажіть ніколи, але я не бачу, як це може здійснитися".

Один із джерел вказує на те, що миротворча операція ООН може бути розумнішим і більш прийнятним варіантом, який, можливо, забезпечить згоду Путіна. Це передбачає розміщення близько 100 000 миротворців як в Україні, так і в Росії, та не вимагатиме прямої участі США.

"Росіяни не будуть нападати на бангладешців чи індійців", – зазначило друге джерело. Щодо європейських сил відомо, що Німеччина не готова взяти на себе зобов'язання через невизначеності з майбутніми виборами. Інше дипломатичне джерело заявило, що США будуть потрібні для забезпечення надійнішого стримування Росії, адже вони мають ресурси для розвідки та можливості завдати удару у відповідь при виникненні потреби.

Відомо, що Трамп раніше пропонував не відправляти американські війська і не фінансувати цю місію, але один з оборонних експертів вважає, що його можна буде переконати у зворотному, оскільки "США навряд чи утримаються від участі".

Попри присутність західних спецпризначенців в Україні, масового розгортання військових з Заходу поки не відбулося. Як зазначає Financial Times, ситуація може змінитися, якщо Трамп повернеться до Білого дому, відновивши інтерес до цієї ініціативи. За словами учасників обговорень між Києвом і західними партнерами, українські посадовці вважають, що 40 000-50 000 іноземних військовослужбовців є реальними та достатніми для вирішення ситуації.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.