Президент США Дональд Трамп підписав указ, що дозволяє застосунку TikTok продовжити свою діяльність у країні на строк у 75 днів, незважаючи на раніше ухвалену Верховним судом заборону. Трамп зазначив, що протягом цього періоду американська влада не виконуватиме закон, прийнятий Конгресом минулого року і підписаний колишнім президентом Джо Байденом.
20 січня, під час зустрічі з журналістами в Овальному кабінеті, Трамп пояснив, чому вирішив змінити своє ставлення до TikTok після спроби заборонити його у 2020 році, відзначивши, що «змушений його використовувати».
Він також запропонував можливість створення спільного підприємства для управління компанією, зазначивши, що прагне до партнерства 50 на 50 між «Сполученими Штатами» та їх китайським власником ByteDance. Проте Трамп не навів деталей про те, як це може реалізуватися.
Соцмережа TikTok стала недоступною для американських користувачів 18 січня, за кілька годин до набрання чинності закону, який забороняє її функціонування в США. Однак 19 січня TikTok оголосив про відновлення своєї роботи на території Сполучених Штатів. У компанії вважають позицію Трампа підтвердженням Першої поправки до Конституції США, яка захищає свободу слова, та висловили намір працювати з ним над «довгостроковим рішенням, яке дозволить зберегти TikTok у США».
Згідно із законом, TikTok повинна була до 19 січня розірвати зв’язки зі своєю материнською компанією ByteDance, розташованою в Китаї, або припинити діяльність у США, щоб «усунути побоювання, що вона є загрозою для національної безпеки».
На сьогодні в США TikTok налічує близько 170 мільйонів підписників. Влада США переживає, що TikTok може передавати дані про американських користувачів китайським органам. Відповідно до закону про контррозвідку 2014 року, китайські компанії зобов’язані надавати дані для розслідувань, а закон про національну розвідку 2017 року зобов'язує їх співпрацювати з розвідкою. Варто зазначити, що юридично TikTok, як і ByteDance, зареєстрований на Кайманових островах, а його головні офіси розташовані в Сінгапурі та Лос-Анджелесі.
На думку Bloomberg, китайська влада розглядає можливість передачі управління TikTok в США Ілону Маску, щоб зняти заборону. Проте представники TikTok категорично відкидають можливість продажу соцмережі Маску.