Інавгурація Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня, охоплює невелику кількість європейських гостей. Єдиним главою держави, запрошеним особисто, є прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні. Як повідомляє Euractiv, новообраний президент США порушив негласну традицію, згідно з якою іноземні лідери зазвичай не отримують запрошення на інавгурацію. Він надіслав запрошення кільком керівникам держав, включаючи президента Аргентини Хав'єра Мілею та голови Китаю Сі Цзіньпіна.
Зазначається, що серед керівників ЄС лише Мелоні підтвердила отримання особистого запрошення на цю подію, що стало можливим завдяки її тісним зв’язкам з Трампом.
Незважаючи на інформацію про запрошення прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, представник угорського уряду Золтан Ковач спростував ці заяви, підкресливши, що жодні інші угорські посадові особи запрошення не отримували.
Проте Мелоні особисто підтвердила своє запрошення раніше цього місяця під час щорічної пресконференції в Римі, зазначивши, що "розглядає цю можливість відповідно до свого розкладу". Вона додала: "Якщо у мене вийде приїхати, я буду рада бути присутньою".
Euractiv зазначає, що запрошення було надіслано Мелоні на особистій основі, але "поки що не вирішено", чи зможе вона бути у Вашингтоні в понеділок.
Крім того, європейська частина гостей в основному складається з соратників Трампа з правих та вкрай правих рухів. Ерік Земмур, лідер французької праворадикальної партії Reconquête, вже підтвердив свою участь. Нещодавно обраний глава партії Європейських консерваторів і реформістів (ECR) Матеуш Моравецький також буде присутнім і має намір організувати делегацію ECR на заході. Лідер руху "Реформа Великої Британії" Найджел Фарадж також планує бути присутнім.
Серед членів Європейського парламенту на церемонії у Вашингтоні будуть французька депутатка ЄКР Маріон Марешаль і Сара Кнафо з групи "Європа суверенних націй".
Інавгурація Дональда Трампа відбудеться 20 січня. Раніше Президент України Володимир Зеленський висловився щодо можливого візиту на інавгурацію Трампа без запрошення.