Трамп зайняв жорстку позицію щодо Путіна та російської агресії в Україні: невідворотні санкції на горизонті

Дональд Трамп не згадував Україну під час своєї інавгураційної промови, проте згодом у спілкуванні з журналістами поділився своїми думками щодо війни в Україні, які виявилися набагато більш жорсткими в критичному плані стосовно Росії та Володимира Путіна, ніж можна було очікувати. Про це повідомляє CNN, аналізуючи перші коментарі Трампа. У бесіді з журналістами в Білому домі він висловив переконання, що Путін "повинен знайти компроміс".

"Я вважаю, що він руйнує Росію, не вступаючи у переговори… Я добре ладнав з ним. Сподіваюся, він захоче дійти згоди", – підкреслив Трамп, жорстко оцінюючи збитки, яких Росія зазнала внаслідок війни, зокрема в економіці.

"Я впевнений, що Росія зіткнеться з серйозними труднощами. Подивіться на їхню економіку. Подивіться на рівень інфляції в Росії", – додав він, також згадуючи величезні втрати, які зазнала російська сторона у війну.

"Він не може бути в захваті… У нього не дуже виходить. Я маю на увазі, він вичавлює зі себе все можливе… це не виглядає на його користь… Я вважаю, йому було б доцільно завершити цю війну", – зазначив Трамп про Путіна.

Як зазначає Bloomberg, Трамп також зазначив, що, швидше за все, введе санкції проти Росії, якщо Путін не піде на переговори стосовно України.

Трамп висловивши, що його адміністрація обмірковує питання постачання зброї до України, додав, що вважає, що Європейський Союз має зробити більше для підтримки України.

"Ми спілкуємося з (президентом України Володимиром) Зеленським, і незабаром плануємо поговорити з президентом Путіним", – підкреслив Трамп. "Ми розглянемо це питання".

Також Трамп повідомив, що контактував з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, закликаючи його втрутитися для припинення війни в Україні.

Раніше Трамп заявляв про намір завершити війну в Україні "якнайшвидше". Він підкреслив, що планує зустрітися з Путіним і процес підготовки до зустрічі вже активно триває.

Новий державний секретар США Марко Рубіо зазначив, що для досягнення миру кожній стороні, ймовірно, доведеться "чимось поступитися".

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.