Під час своєї інавгураційної промови 47-й президент США Дональд Трамп заявив, що прагне залишити по собі «наслiд миротворця та обʼєднувача». Він підкреслив: «Ми будемо оцінювати наш успіх не лише за тією кількістю битв, які ми виграємо, але й за війнами, які ми завершуємо, і, можливо, найголовніше, війнами, в які ми ніколи не вступаємо».
Трамп не згадував про війну Росії та України, натомість зосередився на звільненні заручників в контексті перемир’я між Ізраїлем і «Хамасом». Він також зазначив, що має намір створити «найпотужніші збройні сили», яких світ ще не бачив.
Офіційно Дональд Трамп став 47-м президентом США 20 січня. Напередодні CNN повідомив, що Трамп доручив своїм помічникам організувати телефонну розмову з Володимиром Путіним, президентом Росії. За попередніми даними, новообраний президент прагне обговорити можливу особисту зустріч із російським лідером вже на початку свого президентства, з надією на швидке вирішення конфлікту з Україною.
Під час своєї передвиборчої кампанії Трамп оголосив, що може завершити війну Росії в Україні протягом 24 годин після вступу на посаду. Проте на пресконференції 7 січня він заявив, що має намір закінчити бойові дії протягом шести місяців. Президент України Володимир Зеленський зазначав, що Трамп може відіграти ключову роль у завершенні війни з Росією та допомогти зупинити Путіна.
20 січня під час засідання Ради безпеки Росії Володимир Путін заявив, що Росія відкрита до діалогу з новою адміністрацією Трампа щодо України. Він також привітав Трампа зі вступом на посаду та висловив сподівання на побудову відносин на основі взаємоповаги.
Аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) вказували на те, що Кремль не має наміру йти на компроміси у конфлікті з Україною і прагне до повної капітуляції країни.