Трамп може домовитися про “поділ світу” з Путіним та Сі Цзіньпіном, – експерт Bloomberg

Ситуація у світі залежитиме від рішень світових лідерів, зокрема президента США Дональда Трампа, кремлівського лідера Володимира Путіна та президента Китаю Сі Цзіньпіна. Аналізуючи їхню думку, можна побачити, що причина конфліктів більше в особистих амбіціях, ніж в ідеологічних розбіжностях, зазначає Андреас Клут, колишній головний редактор Handelsblatt Global і коментатор Bloomberg.

Путін і Сі Цзіньпін можуть сподіватися, що із Трампом вдасться укласти угоду про поділ світу на сфери впливу подібно до "Ялтинської конференції" 1945 року, де зустрілися президент США Франклін Рузвельт, Йосип Сталін та Вінстон Черчіль. Тоді Рузвельт сподівався домогтися згоди щодо нового порядку, що має запобігти імперіалістичній агресії, та створення Організації Об'єднаних Націй. Однак насправді це було лише формальним оформленням реальних політичних угод, які дозволили Сталіну закріпити свій вплив у Центральній та Східній Європі.

Якщо Трамп укладе угоду з китайськими та російськими лідерами, то це виглядатиме як імперіалістичний пакт, заснований на принципі сили, де примус стає нормою. У разі невдачі у переговорах між цими державами, це може призвести до конфлікту, що, в свою чергу, загрожує виживанню менших країн, які опиняться між потужними державами.

За часів холодної війни США та Радянський Союз дотримувалися різних ідеологій: свобода та капіталізм з одного боку, і марксизм-ленінізм з іншого. Проте, незважаючи на це, світ залишався стабільним. Наразі ж сучасні лідери більше керуються принципами сили та особистими інстинктами, що робить теперішню ситуацію набагато небезпечнішою.

Недавнє відродження неоімперіалізму, яке втілює Сі Цзіньпін в Азії та Путін у Східній Європі, стало можливим через падіння американської винятковості. Після повторної інавгурації Трамп почав робити заяви, що викликали занепокоєння, намагаючись ввести Гренландію до складу США, "повернути" Панамський канал та розглядати Канаду як потенційний 51-й штат.

Раніше повідомлялося, що Франція може відправити війська до Гренландії у відповідь на загрози Трампа. Міністр закордонних справ Франції заявив, що європейські кордони є недоторканними, і ніхто не має права їх ігнорувати.

Президент України Володимир Зеленський також оцінив риторику Трампа щодо Росії, відзначивши, що такий підхід лякає Путіна, адже потужна підтримка України з боку Трампа створить гарантії для стабільності в регіоні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.