TikTok зупинив свою роботу для 170 мільйонів американських користувачів після вступу в силу закону, що вимагає від китайської компанії ByteDance продати свою частку в додатку або ж зіткнутися із забороною. Про це повідомляє Financial Times. В додатку з’явилося попередження: "У США ухвалено закон, що забороняє TikTok. На жаль, це означає, що ви тимчасово не можете користуватися TikTok".
Компанія також зазначила: "Ми сподіваємося, що президент Трамп знайде можливість співпрацювати з нами задля відновлення TikTok, коли вступить на посаду. Залишайтеся з нами!".
Додаток став недоступним у США, а також його неможливо завантажити в магазинах Apple та Google. Подібні обмеження торкнулися й інших програм ByteDance, таких як CapCut та Lemon8.
Верховний Суд США у п’ятницю підтвердив закон, ухвалений Конгресом у 2023 році, який передбачає продаж TikTok компанією ByteDance на тлі підозр, що додаток може бути використаний для шпигунства чи розповсюдження пропаганди. TikTok заперечує будь-який вплив китайського уряду.
У суботу новообраний президент Дональд Трамп зазначив, що "швидше за все" продовжить термін на 90 днів для вирішення цієї ситуації з моменту його вступу на посаду в понеділок.
З опівночі Apple, Google та Oracle заборонено надавати послуги для розповсюдження додатка. За порушення закону передбачені штрафи у розмірі 5000 доларів за кожного користувача. В п’ятницю TikTok повідомив, що без чітких заяв від Білого дому та Міністерства юстиції додаток змушений буде зупинити свою діяльність 19 січня.
Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр зазначила, що немає причин для дій з боку TikTok чи інших компаній до вступу Трампа на посаду.
TikTok намагався знайти способи продовжити роботу, проте це виявилось технологічно неможливим у встановлені терміни. Китай також виступив проти продажу платформи.
Ця невизначеність змусила багатьох користувачів і маркетологів звернути увагу на альтернативні платформи, такі як Instagram. Всередині компанії панувала напруга: працівникам обіцяли збереження робочих місць, навіть якщо додаток буде закрито.
Один із рекламодавців наголосив: "Це дуже хаотично, хоча люди не здивовані, однак планування було практично неможливим".
Як повідомлялося раніше, американські чиновники неодноразово звинувачували TikTok у таємному зборі даних користувачів-американців. Були занепокоєння, що ці дані можуть потрапити у руки китайського уряду, оскільки власником платформи є компанія ByteDance з Пекіна. Також виникали питання стосовно можливих маніпуляцій алгоритмами рекомендацій TikTok на користь китайського уряду.
Незважаючи на заперечення цих звинувачень з боку ByteDance, у квітні минулого року Конгрес США ухвалив закон, що передбачає або заборону TikTok у США (при цьому програма може залишатися на вже встановлених пристроях), або зміни власника.
На даний момент немає надійної інформації про можливий продаж TikTok іншій компанії, але, за даними ЗМІ, ByteDance вирішила не затягувати час на вихід з американського ринку та планує повністю зупинити роботу TikTok на смартфонах користувачів у США, навіть на тих, де додаток вже був інстальований.