Незважаючи на заплановані переговори щодо відновлення ядерної угоди, Іран проводить таємні дипломатичні місії до Росії з метою отримання підтримки у розвитку своєї ядерної програми та протиповітряної оборони. Як повідомляє видання The Sunday Times, у цих секретних зустрічах бере участь старший радник верховного лідера Ірану Алі Ларіджані. За інформацією західних розвідок, посилення стратегічного співробітництва між країнами, а також залежність Москви від іранських поставок ракет та дронів викликає занепокоєння, що Росія готова перейти свої "червоні лінії".
Вільям Альберк, колишній директор НАТО з питань нерозповсюдження ядерної зброї, зазначив, що іранські експерти могли відвідувати ядерні об'єкти навіть під час короткочасних візитів до Росії: "Можна відправити кількох іранських вчених до Арзамасу, Пензи чи будь-якого російського ядерного об’єкту – і вони можуть багато чого навчитися всього за 24 години. Довгі робочі вихідні дали б іранцям безліч ідей".
Однак процес виготовлення решти видів зброї та розміщення їх у балістичних ракетах може зайняти від кількох місяців до року. Тим не менш, Іран може навчитись будувати менший, більш складний ядерний пристрій, пояснив експерт. "Це може бути мегатонний прилад, або ядерний пристрій, здатний поміститися всередині артилерійського снаряда", – сказав він.
За даними розвідки, Тегеран вже придбав останню модель винищувача Су-35 та планує відновити знищені Ізраїлем системи протиповітряної оборони. На понеділок заплановано зустріч іранської делегації з представниками Великої Британії, Німеччини та Франції для обговорення ситуації навколо ядерної програми:
"Заявляється, що переговори між Іраном та делегацією проходять у Женеві на прохання іранської сторони, оскільки режим намагається зняти санкції та вирішити ядерну проблему до інавгурації Трампа".
Раніше Тегеран пропонував обмежити свою програму збагачення урану до 60% та дозволити повернення інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії до країни. Для створення атомної зброї необхідно збагачувати уран до 90%. Альберк вказав на те, що в даний момент Іран "на відстані одного удару серця" від матеріалу, необхідного для виготовлення бомб.
Наприкінці грудня Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що 2025 рік стане критично важливим для ядерної проблематики. Пізніше Axios інформував, що чинний президент США Джо Байден обговорював можливість нападу на іранські ядерні об'єкти, якщо країна наблизиться до створення бомби.