Сибіга: захоплення північнокорейських солдатів у Курській області трансформує хід війни

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що іноземні лідери радо вітали Україну з фактом взяття в полон військових з Північної Кореї в Курській області. На пресконференції він розповів журналістам про те, як був свідком розмов президента України Володимира Зеленського з керівниками інших країн відразу після отримання цієї інформації – вони підтримали Україну в такому новому досягненні.

«Це свідчить про військову силу України. Взяття в полон північнокорейського солдата стало справді непростою задачею, адже вони мали схильність до самогубств», – зазначив Сибіга, додавши, що російська армія також робила все можливе, щоб українські військові не змогли захопити солдатів з КНДР.

«Однак це сталося, і це чіткий доказ змін у даній агресії. Вперше північнокорейські військовослужбовці беруть участь у бойових діях на європейському континенті», – зазначив Міністр на спільній пресконференції з главою МЗС Естонії Маргусом Цахкну.

Глава естонського МЗС підкреслює, що захоплення військових з КНДР робить конфлікт в Україні глобальнішою проблемою. «Тепер це вже не лише агресія Росії проти України. Це вже не тільки ваша проблема», – наголосив Цахкна під час свого візиту до Київ.

«Я вважаю, що наявність північнокорейських військ у 100-200-300 кілометрах від кордонів НАТО суттєво змінює ситуацію. Це має великий вплив на світове сприйняття, враховуючи США, Європу та країни глобального Півдня. Тепер це офіційно – агресія вже не лише з боку Росії. Це явище стало набагато масштабнішим», – додав міністр.

Нещодавно Україна підтвердила захоплення двох північнокорейських військових на Курщині силами оборони. За даними СБУ, одного зі солдатів КНДР захопили 9 січня 2025 року бійці тактичної групи № 84 ССО, а іншого – українські десантники.

Інформацію про полонених підтвердила також розвідувальна служба Південної Кореї, яка зазначила, що серед північнокорейських солдатів у Росії були значні втрати. Один із захоплених заявив, що протягом чотирьох-п’яти днів залишався без їжі та води, перш ніж був захоплений українськими військовими.

Нагадаємо, що вперше про прибуття північнокорейських військових на Курщину стало відомо восени минулого року. Згідно з інформацією США, Південної Кореї та України, в жовтні до Росії прибуло від 10 до 12 тисяч військових з КНДР, залучених до бойових дій на стороні Росії в Курській області.

Москва та Пхеньян досі не підтвердили участі цих військових у бойових діях. Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що Кремль намагається уникнути визнання присутності військ з Північної Кореї у Курській області чи їх участі у конфлікті, щоб не визнати залежність Росії від іноземних сил для відвоювання своєї території.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.