Суди щодо генералів: в оборонному комітеті Ради вважають, що утримання офіцерів під вартою є недоцільним.

До військових офіцерів були вжиті надмірні запобіжні заходи, повідомили у комітеті Верховної Ради з національної безпеки, оборони й розвідки. Мова йде про командувачів, яких судять у справі щодо прориву оборони Харківщини у травні 2024 року, а також у справі про самовільні залишення військових частин (СЗЧ) в 155-й механізованій бригаді імені Анни Київської. «Комітет не вважає, що з генералами, які від початку війни перебувають на фронті, можна поводитися так, як з негідниками та злочинцями. На нашу думку, запобіжні заходи були занадто суворими», – заявив в ефірі Радіо Свобода народний депутат України від партії «Слуга народу», член комітету з національної безпеки, оборони й розвідки Федір Веніславський.

На запитання, чи не зацікавлений президент України Володимир Зеленський у таких жорстких покараннях, Веніславський відповів: «Переконаний, що втручання президента у досудові розслідування стосовно генералів є малоймовірним. Я не вірю, що президент міг давати якісь вказівки у цій справі. Це не характерно для стилю роботи Володимира Зеленського».

Раніше Зеленський говорив про «кримінальні помилки керівництва бригадами», коментуючи затримання високопосадовців ЗСУ.

20 січня були затримані екскомандувач оперативно-тактичного управління «Харків» Юрій Галушкін, екскомандир 125-ї бригади ТрО Артур Горбенко та колишній командир 415-го батальйону 23-ї ОМБр Ілля Лапін. Їх звинуватили в тому, що вони «не змогли забезпечити належний захист Харківщини під час наступу ворога у травні 2024 року».

Слідчі заявили, що «посадовці не підготували оборону прикордонних районів Харківщини та втратили контроль над бойовими діями під час повторного наступу рашистів на обласний центр». Суд 21 січня обрав запобіжний захід для Галушкіна у вигляді тримання під вартою під заставу 5 мільйонів гривень. 22 січня адвокат Михайло Величко повідомив, що за Галушкіна внесли заставу. Проте ДБР в той же день оголосило про «нові обставини у справі про прорив оборони на Харківщині», через що Галушкін був затриманий повторно.

Сам генерал у заяві, поширеній його адвокатом, зазначив, що командири не несуть відповідальності за недостатню кількість військових та озброєння.

22 січня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу в 25 мільйонів гривень для колишнього командира 125-ї бригади ТрО Артура Горбенка. Напередодні, 21 січня, суд також визначив запобіжний захід для полковника Іллі Лапіна в цій же справі.

6 лютого суд залишив екскомандира 155-ої бригади Дмитра Рюмшина під вартою. Правоохоронці підозрюють його у бездіяльності в умовах воєнного стану, стверджуючи, що він «не реагував на правопорушення у його підрозділі, зокрема на самовільні залишення військової частини його бійцями». За даними слідства, окремі випадки СЗЧ сталися на території ЄС, де бригада проходила навчання. Рюмшин не визнає своєї провини.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.