США здійснили великі санкції щодо Росії та Китаю: під загрозою оборонна промисловість

США ввели нові санкції проти близько 250 фізичних і юридичних осіб, які мають стосунок до незаконної агресії Росії проти України. Під обмеження потрапили підприємства сектору оборонної промисловості, їх постачальники, серед яких компанії з Китаю та Туреччини, фінансові установи, а також дочірні компанії "Росатому". Про це повідомляє Державний департамент США.

Внаслідок рішення Державного департаменту до санкційного списку потрапило понад 150 осіб і організацій, які беруть участь у обході раніше запроваджених санкцій. Зокрема, мова йде про компанії, які мають статус у Китайській Народній Республіці.

Крім того, Міністерство фінансів США "переглянуло" майже 100 попередніх санкцій проти суб'єктів, що працюють у фінансовій сфері, енергетиці та обороні, а також у суміжних матеріально-технічних секторах Росії. Відомство також встановлює організації, які залучені до різних схем обходу фінансових санкцій.

Санкції також стосуються китайських постачальників авіаційних двигунів і їхніх компонентів, промислових машин, електроніки, сервоприводів, акумуляторів та підшипників. Ці продукти використовувалися у виробництві російських керованих авіабомб, безпілотників ZALA і "Ланцет", а також інших видів озброєння.

Держдепартамент також запровадив санкції проти великих підприємств, що займаються переробкою металобрухту, виробництвом алюмінію і трубної продукції, які є критично важливими для російської військової промисловості та енергетики, оскільки ці компанії приносять значні доходи Росії.

До санкційного списку потрапило й "Федеральне державне унітарне підприємство "Запорізька АЕС" — російська організація, створена в жовтні 2022 року за указом президента Російської Федерації з метою незаконного претендування на права власності на Запорізьку атомну станцію України. Також під санкції потрапив гендиректор цієї організації Владислав Ісаєв.

Як повідомляло агентство УНІАН, 10 січня США оголосили новий великий пакет санкцій проти Росії, який здебільшого стосується російського нафтового експорту. Під обмеження також потрапили понад 180 нафтових танкерів "тіньового флоту", дві великі нафтові компанії Росії та їх страхові компанії.

За оцінками видання Bloomberg, цей пакет санкцій став одним із найпотужніших за всю історію і може завдати серйозної шкоди експорту російської нафти, можливо, навіть більшої, ніж всі попередні санкції разом узяті.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.