Колумбія вирішила прийняти депортаційні рейси з мігрантами з США, що значить, що заплановані Дональдом Трампом мита на колумбійські товари поки що не ввійдуть в силу. Як повідомляє The Washington Post, протягом більшої частини дня дві країни перебували у напруженій ситуації після того, як президент Колумбії Густаво Петро заявив, що не дозволить літакам з мігрантами приземлятися на території своєї країни. У відповідь Трамп оголосив про запровадження мит у розмірі 25% на всі колумбійські товари, а також про негайний відклик віз для посадових осіб колумбійського уряду та їхніх союзників.
Проте пізно ввечері в неділю прес-секретар Білого дому Каролін Лівітт оголосила, що Колумбія "прийняла всі умови президента Трампа", включаючи дозвіл військовим літакам США відправляти колумбійців назад. Варто зазначити, що призупинення віз діятиме до тих пір, поки не буде здійснено перший рейс з депортованими. Наказ про тарифи та санкції буде "відкладений" на випадок, якщо Колумбія не виконає угоду.
Згідно з WP, незважаючи на успішне вирішення конфлікту, це стало найбільшим дипломатичним викликом за останнє десятиліття у відносинах між США та одним з їхніх ключових союзників у Латинській Америці.
Серхіо Гусман, директор політичного консалтингового агентства Colombia Risk Analysis, зазначив, що цю ситуацію може бути використано Колумбією для зближення з Китаєм. Він також підкреслив, що Колумбія виявила інтерес до приєднання до БРІКС — економічного партнерства Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки — а також до китайської ініціативи "Один пояс, один шлях".
Нагадаємо, що початкове небажання Колумбії прийняти депортаційні рейси може ускладнити обіцянки Трампа щодо масових депортацій. Інші лідери Латинської Америки також піднімали питання про ставлення США до депортованих мігрантів.
Президент США Дональд Трамп напередодні своєї інавгурації, 19 січня, оголосив про найбільшу в історії країни депортацію. Питання безпеки кордонів стало центральним у його перших указах на посаді.
Уже 22 січня Трамп підписав указ про закриття південного кордону США для нелегальних мігрантів, виконуючи свою передвиборчу обіцянку.