Сеул може прийняти північнокорейських військовослужбовців, захоплених в Україні.

Сеул готовий провести переговори з Україною стосовно прийому північнокорейських солдатів, захоплених Збройними силами України, у разі, якщо вони висловлять бажання перебратися до Південної Кореї. Як повідомляє агенція Yonhap, про це під час брифінгу заявив представник міністерства закордонних справ Лі Чже Ун. Ці слова пролунали на фоні нещодавньої заяви президента України Володимира Зеленського про те, що двоє північнокорейських військових були захоплені в Курській області, де вони брали участь у бойових діях на стороні Росії.

Згідно з повідомленнями, Конституція Південної Кореї визнає всю територію Корейського півострова в межах своєї юрисдикції, а людей, які там проживають, — громадянами Південної Кореї. "Оскільки Конституція визнає всіх мешканців Корейського півострова громадянами Південної Кореї, наш уряд готовий обговорити з Україною питання прийому цих військових, якщо вони захочуть перебратися до нас", — підкреслив Лі Чже Ун.

Водночас він зазначив, що жоден із захоплених солдатів поки не висловлював намір виїхати до Південної Кореї. Він також додав, що південнокорейська влада підтримує контакт з українською стороною для обговорення відповідних питань.

Крім того, ЗМІ повідомили, що в опублікованому Зеленським відео один із полонених запитує, чи є українці добрими людьми. Отримавши ствердну відповідь від перекладача, він висловив бажання залишитися жити в Україні.

За даними південнокорейської розвідки, Північна Корея надіслала приблизно 11 000 військовослужбовців для участі у війні між Росією та Україною. З цієї кількості близько 300 загинули, а близько 2700 отримали поранення.

Перша інформація про захоплених солдатів КНДР в Україні з'явилася ще у грудні 2024 року. Проте через важкі травми вони загинули. 11 січня 2025 року президент Володимир Зеленський повідомив, що українські військові успішно захопили перших північнокорейських військових і доставили їх у безпечне місце.

Зеленський також заявив, що Україна готова повернути Кіма Чен Ина його людей у разі, якщо він зможе організувати їх обмін на українських військових, які тримаються в російському полоні. Водночас президент України зазначив, що для тих солдатів з КНДР, які не захочуть повертатися, існують інші можливості. Зокрема, вони можуть отримати шанс сприяти подальшому миру через поширення правдивої інформації про цю війну корейською мовою.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.