Путін розпочав великий конфлікт із Європою, однак Захід вагається це визнати, – The Atlantic

Росія дедалі активніше проводить диверсійні дії в Європі, вчиняючи все більше відкритих нападів на інфраструктуру західних держав. Проте Захід, здається, вдається до евфемізмів і не наважується прямо визнати, що дії Путіна є фактично відкритою війною. Про це зазначає у своїй статті для видання The Atlantic Філліпс Пейсон О'Браєн, професор стратегічних досліджень в Університеті Сент-Ендрюс у Шотландії.

Наприклад, минулого місяця була перервана підводна електрична лінія Estlink 2, що з'єднує Естонію та Фінляндію. Незабаром після цього інциденту фінська влада затримала нафтовий танкер Eagle S, що прямував із Санкт-Петербурга в Єгипет, який був завантажений сучасним обладнанням для спостереження. Фіни дійшли висновку, що Eagle S протягнув свій якір по дну Балтійського моря на "десятки кілометрів", намагаючись розірвати лінію Estlink 2.

"Очевидно, що перерізання електричної лінії є менш виявленою формою агресії, ніж повномасштабне вторгнення, яке Путін розпочав в Україні. Проте загальна тенденція полягає в тому, що Росія використовує силу для підриву незалежності визнаних країн та їхньої здатності чинити опір," — зазначає експерт.

Існує безліч інших випадків диверсій на території Європи, які стосуються стратегічно важливих об'єктів — підприємств, що виробляють боєприпаси, основних залізничних магістралей, складів та торгових центрів. Розслідування вважає, що за цими атаками стоїть Росія. Однак, як зазначає експерт, європейські чиновники, схоже, бояться визнати реальність, уникаючи вживання слова "війна" для характеристики дій Москви за межами України.

"Використання різних евфемізмів має свої цілі. Путін віддає перевагу термінам на кшталт 'спеціальна військова операція', оскільки не хоче визнавати публічно, що веде жорстоку війну з українцями. Багато європейців уникають описувати російську диверсійну кампанію за межами України як війну, адже вони намагаються уникнути необхідності вжити якихось заходів у відповідь," — підкреслює він.

Тим не менш, європейським чиновникам було б доцільно прямо визнати реальність, зазначає О'Браєн: "Поєднання агресії Путіна та байдужості Заходу має стати для Європи можливістю взяти на себе відповідальність за власну оборону. Перший важливий етап у цьому розумінні — визнати те, що вже відбувається: називати війну війною."

Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте зауважив, що ситуація в Європі не є станом війни, але також не є миром. Росія посилює свою дестабілізаційну кампанію проти західних країн. Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що до 100 кібератак і диверсій у Європі можуть бути пов'язані з Росією. Чиновники погоджуються з тим, що Росія веде гібридну війну проти Європи.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.