Президент Панами про плани Трампа «забрати канал»: він і залишиться панамським.

Жодна країна не має права втручатися в управління Панамським каналом, заявив колишній президент Панами Хосе Рауль Муліно в соцмережах. Це стало відповіддю на слова президента США Дональда Трампа, який висловив намір «повернути» канал назад під контроль США. «Я повторю те, що казав у своєму виступі перед нацією 22 грудня: канал належить Панамі і залишатиметься під її контролем, виходячи з принципу постійного нейтралітету. Жодна країна у світі не може втручатися в його управління», – підкреслив Муліно.

Він також зазначив, що з 1999 року, згідно з угодою Торріхоса-Картера, Панама безперервно управляє та розвиває канал, щоб задовольнити потреби світового ринку, включаючи США. За словами Муліно, його країна використовуватиме міжнародне право для регулювання відносин з іншими державами, зокрема з Сполученими Штатами.

У своїй інавгураційній промові 20 січня Трамп заявив, що США мають намір відновити контроль над Панамським каналом, стверджуючи, що угоди щодо каналу «порушені», а його нібито «керує Китай». На пресконференції 7 січня Дональд Трамп не виключив можливість застосування військової сили для досягнення цього контролю.

У відповідь на ці заяви міністр закордонних справ Панами підкреслив, що суверенітет каналу «не підлягає обговоренню»: «Єдині руки, які контролюють канал, – це панамські руки, і це залишиться незмінним».

Панамський канал, відкритий у 1914 році, був спроектований і зведений США, які протягом тривалого часу управляли ним. Однак у 1977 році укладена угода Торріхоса-Картера змусила США з часом передати управління Панамі, що й відбулося у 1999 році. Ця угода гарантувала нейтралітет каналу та його відкритість для світової торгівлі.

Незважаючи на заяви Трампа, Китай не має контролю чи управління каналом. Проте компанія CK Hutchison Holdings, що базується в Гонконзі, давно управляє двома портами на Карибському та Тихоокеанському входах каналу.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.