Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш відкинув ймовірність направлення польських військ в Україну для забезпечення можливого мирного режиму. Він також наголосив на зростаючій втомі польського суспільства щодо "молодих українських чоловіків, які їздять на новітніх авто". Про це повідомляє Financial Times.
"Коли з'явиться мирний план (можливо, план обраного президента США Дональда Трампа, – ред.), ми його обговоримо. Але прикордонні держави не повинні розглядати можливість відправки своїх військ в Україну, оскільки я вважаю, що слід забезпечити справедливіший розподіл зобов'язань та диверсифікацію всередині НАТО", – сказав міністр.
Видання зазначає, що хоча Польща є надійним союзником України в боротьбі з Росією, відносини між країнами залишаються напруженими, зокрема через історичні суперечності, дешевий український аграрний експорт і зростаюче розчарування поляків щодо українців, які емігрували.
"Безумовно, в польському суспільстві є певна втома, і це зрозуміло, особливо коли люди бачать молодих українців, які пересуваються на нових автомобілях або зупиняються в п’ятизіркових готелях", – підкреслив Косіняк-Камиш.
Серед інших нещодавніх проблем у відносинах між Україною та Польщею видання згадує відмову Варшави надати Україні запас літаків МіГ-29, які, за словами польських офіційних осіб, все ще необхідні для їхньої безпеки.
"Я розумію президента Зеленського (Володимир Зеленський – президент України, – ред.), оскільки це його завдання – завжди просити про більше. Але я думаю, що йому та Україні також варто пам’ятати, що коли інші надавали лише каски, ми надсилали танки," – зазначив Косіняк-Камиш.
Раніше УІНАН повідомляв, що Конституція України передбачає можливість ухвалення рішень про направлення іноземних військових формувань на територію країни для миротворчих функцій. Народний депутат Федір Веніславський роз’яснив, за яких умов це можливо.
Депутат Бундестагу Родеріх Кізеветтер з Християнсько-демократичного союзу вважає, що Німеччина повинна втрутитися в ситуацію в Україні в належний час "з добре оснащеними військами". Більшість німців підтримують ідею міжнародної миротворчої місії в Україні. 56% громадян висловилися за ідею розгортання такої місії у разі припинення вогню, 19% були проти, а 25% не визначились.