Амбіції президента Дональда Трампа щодо розширення території Сполучених Штатів Америки виглядають нерозумно, адже це лише підштовхне Росію та Китай до активніших дій. Це зазначено в колонці члена Палати лордів Великої Британії Вільяма Гейґа для видання The Times, де він аналізує різкі висловлювання нового американського лідера щодо Данії, Канади, а також Колумбії, Єгипту та Йорданії. За його словами, нинішня поведінка США може принизити ці країни, але настане момент, коли Америка потребуватиме їхньої підтримки:
"Застосування такої сили проти союзників стане помилковим кроком у разі, якщо знадобиться допомога в інших питаннях, зокрема для завершення конфлікту в Україні. Адміністрації може бути приємно конфліктувати з кількома друзями, але їй знадобиться значно більше ресурсів, ніж вона собі уявляє, щоб подолати серйозну загрозу".
Гейґ підкреслює, що Вашингтон сподівається на розміщення британських та європейських військ в Україні після встановлення миру, адже без таких гарантій Україна чинитиме опір, побоюючись повторного втручання РФ. На його думку, Трамп усвідомлює, що відновлення бойових дій і можливий розпад України можуть стати катастрофічними подіями, що затмлять невдачу Джо Байдена в Афганістані.
"Коли ця дискусія відбудеться, сувора правда стане очевидною: європейські нації не мають достатньо сил, щоб контролювати конфлікт на своєму континенті без близької підтримки США. Їхні армії або занадто маленькі, або погано оснащені, їм безумовно бракує супутників, ракет, транспортних літаків та виробництва боєприпасів, які є критично важливими для жорсткої сили в сучасному світі", – зазначає він.
Таким чином, Трамп усвідомить, що союзники, які є занадто слабкими для протистояння США, також не можуть "зняти тягар з його плечей", а мир може бути досягнутий тільки шляхом розширення американських зобов'язань.
Ще до інавгурації Трампа ЗМІ повідомляли, що важливою складовою його мирного плану є розміщення європейських військ на лінії фронту. Ідея створення такої військової місії має підтримку президента Франції Макрона.
В Україні також згадують, що присутність іноземних військових може стати частиною безпекових гарантій від партнерів.