Перспективи постачання LNG-газу з США: Сибіга розглядає можливості співпраці

Коло спільних інтересів та вигідної співпраці між Україною та її партнерами виходить далеко за межі лише стратегічних ресурсів. Після зупинки транзиту російського газу через українську територію відкривається величезний потенціал для імпорту LNG-газу з США. Таку думку висловив Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України, під час брифінгу з британським колегою Девідом Леммі у Києві 5 лютого, про що повідомила кореспондентка Радіо Свобода. У своєму коментарі до пропозиції президента США Дональда Трампа укласти угоду про доступ до мінеральних ресурсів України в обмін на військову допомогу, Сибіга зазначив:

«Ми бачимо великий потенціал, зокрема після того, як було припинено транзит російського газу територією України, в закупівлі LNG-газу в США. Україна має потужні підземні газові сховища, і тут ми можемо співпрацювати, забезпечуючи енергетичну безпеку Європи, адже закачування газу в наші сховища допоможе зміцнити цю безпеку».

Також він нагадав, що в "плані перемоги" Володимира Зеленського закладено пункт щодо використання українських природних ресурсів та можливостей залучення інвестицій для їх розробки.

«Це наш спільний стратегічний інтерес і одне з втілень концепції «мир через силу». Це гарантує присутність великих бізнесів в Україні та зацікавленість наших близьких союзників, зокрема США, у захисті таких ресурсів. У нас є величезні можливості, і ми донесемо цю позицію до наших американських партнерів», – пояснив міністр.

Сибіга також зазначив, що відкриваються можливості для американського бізнесу, зокрема в реконструкції України.

«Це може стати одним з найбільших проєктів цього століття, що відкриває численні можливості для наших партнерів», – додав він.

Дональд Трамп раніше висловив бажання укласти угоду з Україною, яка б надавала США доступ до рідкісноземельних мінералів, що використовуються в електроніці. На його думку, українська влада готова до такої угоди.

Водночас, у Кремлі прокоментували це як спробу президентства Трампа обміняти військову допомогу на доступ до українських мінералів. Німецький канцлер Олаф Шольц засудив цю ініціативу, зазначивши, що пов'язувати оборонну допомогу Україні із доступом до її цінних ресурсів є егоїстично.

Наприкінці вересня 2024 року президент Володимир Зеленський відвідав США, презентуючи свій «план перемоги України» для демократиків та республіканців на чолі з Трампом. Як з’ясували журналісти Financial Times, два з п’яти пунктів цього плану були специфічно розроблені для Трампа. Перший пункт пропонує замінити американських військових в Європі на українських, а другий – поділитися з партнерами важливими природними ресурсами.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.