Норвегія створить укриття для населення на випадок “найкритичніших ситуацій” з боку Росії.

Уряд Норвегії оголосив про намір знову запровадити обов'язок будувати бомбосховища в нових будівлях, що було скасовано у 1998 році, повідомляє Politico. Це рішення ухвалено на фоні продовження повномасштабної війни Росії проти України, яка ось-ось відзначить три роки, а Росія, що межує з Норвегією на півночі, не проявляє жодних ознак зменшення агресії.

"Ситуація навколо нас стає все більш невизначеною. Ми зобов'язані захистити цивільне населення у випадку найгірших сценаріїв — війни чи збройного нападу", — зазначила міністр юстиції та громадської безпеки Норвегії Емілі Енгер Мел в інтерв'ю для NRK.

Вона додала, що укриття є одним із важливих заходів безпеки. До 1998 року кожен великий житловий комплекс в Норвегії повинен був мати бомбосховище; з того часу їх не зводили. Мел повідомила, що нове правило стосуватиметься об'єктів площею понад 1000 квадратних метрів.

Уряд пропонує два типи захисних споруд: нові, що забезпечуватимуть захист від хімічної та радіоактивної зброї, а також укриття, призначене для захисту від звичайних видів озброєння, які можуть бути адаптовані з метрополітену або паркувальних комплексів.

Ця ініціатива є частиною більш широкого звіту про готовність, який містить понад сто різних рекомендацій, спрямованих на зміцнення обороноздатності Норвегії на випадок потенційної війни, екстремальних погодних умов або надзвичайних ситуацій, таких як пандемія.

"Готовність Росії застосовувати військову силу для досягнення своїх політичних цілей свідчить про те, що Норвегії, швидше за все, ще довго доведеться мати справу з непередбачуваним та ризикованим сусідом", — йдеться в урядовому звіті.

Як повідомлялося, минулого місяця міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про те, що Норвегія профінансує виробництво озброєння та військової техніки в Україні. Він зазначив, що під час свого візиту до Осло вдалося дійти згоди з прем'єр-міністром Йонасом Гаром Стьоре та міністром оборони Бйорном Арільдом Грамом про залучення Норвегії до "данського формату" підтримки — прямого фінансування виробництва в Україні.

Норвегія влітку також оголосила про передачу Україні шести винищувачів F-16. За словами міністра оборони Норвегії Бьорна Арільда Грама, по мірі підготовки більше пілотів і допоміжного персоналу, союзники у коаліції винищувачів планують додатково передавати Україні нові літаки. Крім того, країна посилює систему протиповітряної оборони України комплексами NASAMS.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.