Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат від фракції «Слуга народу» Олександр Мережко вважає, що відсутність згадки України в інавгураційній промові президента США Дональда Трампа не є негативним знаком. «Звісно, було б краще, якби він згадав про Україну. Однак я ставлюся до цього нейтрально. Головне в його виступі, на мій погляд, – це те, що його ідеї були досить абстрактними. Я помічаю, що йому бракує конкретики та чіткого плану дій. По-перше, у нього є бажання позиціонувати себе як миротворця. По-друге, є ідея завершення війни, з натяком на війну, яку Росія веде проти України. І, в принципі, це все. Тобто нічого нового він не сказав. Це дає підстави вважати, що в нього немає конкретного плану, з огляду на що він і не згадав Україну. Таким чином, можна зробити висновок, що за його загальними ідеями щодо миротворчості немає чіткої реалізації», – зазначив Мережко в коментарі Радіо Свобода.
Мережко акцентує, що Трамп двічі підкреслив свої наміри бути миротворцем та в його словах можна вловити натяк на Україну. «Досить цікаво, що він сказав, як США будуть вимірювати свою воєнну силу – не за участі у війнах, а, по-перше, за війнами, які США змогли завершити або в яких допомогли поставити крапку. Це явний натяк на Україну. А, по-друге, це війни, в які США не пропустили себе, або які не почали. Таким чином, він так це бачить», – додав депутат.
Нагадаємо, 20 січня Дональд Трамп, який здобув перемогу на виборах у листопаді, офіційно став 47-м президентом США після складення присяги. Під час інавгураційної промови Трамп не згадав прямо війну Росії проти України, але висловив бажання, щоб його спадщина стала «спадщиною миротворця та обʼєднувача». «Ми будемо оцінювати наш успіх не лише за виграними битвами, але також за війнами, які ми закінчили, і, можливо, найголовніше, за війнами, в які ми ніколи не вступали», – розповів Дональд Трамп.
Президент України Володимир Зеленський також привітав Дональда Трампа з поверненням на пост президента США, зазначивши рішучість Трампа та підкресливши, що його політика «мир через силу» «дозволяє зміцнити американське лідерство та досягти довгострокового і справедливого миру».