Кандидат на посаду наступного канцлера Німеччини Фрідріх Мерц висловив свою позицію щодо покращення трансатлантичних відносин. Він особливо звернув увагу на можливий вплив американського мільярдера Ілона Маска на політичну ситуацію в Німеччині напередодні національних виборів, запланованих на 23 лютого, повідомляє Politico.
В інтерв'ю виданню Berliner Morgenpost Мерц зазначив, що має намір обговорити підтримку Маском ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) з президентом США Дональдом Трампом.
"У мене є чітка позиція з цього питання, і я готовий її висловити: я не підтримую спроби якихось осіб з близького оточення Трампа втручатися у виборчий процес в Німеччині", – підкреслив політик.
Видання також нагадує, що з початку дострокової виборчої кампанії Маск відкрито висловлював підтримку AfD. Він публікував позитивні коментарі про партію на своїй сторінці в соцмережі X, проводив прямі ефіри з лідеркою AfD Алісою Вайдель і критикував традиційні політичні сили.
В уряді Німеччини Маска звинуватили у втручанні у вибори та легітимізації екстремістських поглядів.
Крім того, Мерц має намір підняти питання торгівлі. Він зазначив, що Трамп не раз підвищував тарифи на європейські продукти, тому німецький політик дав зрозуміти, що його країна не стане це терпіти.
"Ми не будемо терпіти тарифи, які вводяться з політичних причин. Якщо Трамп продовжить в цьому дусі, Європа повинна відреагувати. Я не прагну торгової війни, але якщо потрібно буде, ми захистимо свої інтереси за допомогою мит", – запевнив Мерц.
Також він прокоментував ймовірне скорочення військової підтримки США для України:
"Я сподіваюся, що ми не опинимося в такій ситуації. Ми повинні довести американському уряду, що підтримка України – це в їхніх власних інтересах".
На думку політика, він планує провести свою першу бесіду з Трампом у форматі "відкритої дискусії".
Як повідомлялося раніше, Ілон Маск нещодавно виступав на конференції ультраправої партії Німеччини "AfD", назвавши цю партію головною надією для країни. Він також акцентував увагу на тому, що нинішній уряд Німеччини "не зацікавлений у добробуті німецького народу".
Крім того, мільярдер вирішив втрутитися у внутрішню політику Великої Британії, розпочавши інформаційну кампанію проти уряду Кіра Стармера, звинувативши прем'єра в тому, що він не притягнув до відповідальності етнічні банди, які викрадали та ґвалтували дітей у період, коли Стармер був головою британської прокуратури (2008-2013 роки).