Кабінет Міністрів не вбачає причин для введення санкцій щодо Портнова – реакція на петицію

Петиція про запровадження санкцій щодо Андрія Портнова не містить жодних обставин, на основі яких могли б бути ухвалені такі заходи. Цю інформацію надано у відповіді Кабінету Міністрів на петицію, опублікованій 28 січня. У документі підкреслюється, що петиція не містить підстав, передбачених для накладення санкцій, таких як дії іноземних держав, резолюції Генеральної асамблеї та Ради безпеки ООН, рішення Ради Євросоюзу або порушення прав людини згідно з міжнародними нормами.

Рішення про запровадження санкцій ухвалюється Радою національної безпеки і оборони на основі подань Верховної Ради, президента, Кабінету Міністрів, Національного банку та Служби безпеки України. Уряд зазначає, що петицію доручено розглянути Міністерству економіки разом з іншими державними відомствами та правоохоронними органами.

У відповіді Кабінету Міністрів сказано, що за результатами розгляду Мінекономіки дійшло висновку про відсутність обставин, які могли б трактуватися як підстави для запровадження санкцій відповідно до чинного законодавства. Також зазначено, що рішення США про накладення санкцій не є підставою, визначеною законом.

Кабінет Міністрів уточнює, що петиція не містить доказів терористичної діяльності Андрія Портнова в тому значенні, яке визначено законодавством. Уряд також підкреслює, що всі правоохоронні органи були проінформовані про відсутність підстав для введення економічних або інших обмежувальних заходів щодо зазначеної у петиції особи.

У разі, якщо хтось має інформацію про кримінальні правопорушення з боку Портнова, він може звертатися до відповідних органів. Петиція була зареєстрована на сайті Кабміну у грудні 2024 року і в січні набула необхідних 25 тисяч голосів для розгляду.

У грудні 2024 року медійні та громадські організації закликали президента України Володимира Зеленського розглянути питання щодо запровадження санкцій проти Андрія Портнова. Проте на сайті президента петиція не була опублікована, і 24 грудня Ярослава Вольвач, керівниця відділу розслідувань hromadske, подала нову петицію на розгляд Кабінету Міністрів України. Станом на 8 січня петиція набрала понад 21 тисячу голосів.

Андрій Портнов звернувся до суду проти Ярослави Вольвач у зв’язку з розслідуванням, а також подав позови проти ряду інших українських журналістів. Він заявив, що його діяльність не містить підстав для введення санкцій, передбачених законом.

Вересні 2024 року Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні позову щодо захисту честі і гідності, залишивши попередні рішення судів на користь Портнова. Колишній чиновник часів Януковича, нині під санкціями США, подав судові позови проти журналістки Наталії Седлецької та деяких інших медіа через її публікацію, пов'язану з підпалом автомобіля редакції.

З грудня 2021 року Портнов зазнав санкцій США за вплив на судову систему. Як зазначають журналісти, він виїхав з України на початку червня 2022 року, а також виявили, що його родина володіє нерухомістю в Москві, яка спільно з друзями російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.