Вилучення заблокованих активів Росії може призвести до непередбачуваних наслідків, що негативно вплинуть на міжнародну фінансову систему. Таку позицію висловила керівник міжнародного депозитарію Euroclear Валері Урбен. "Завжди існує ймовірність, що Росія відповість на це контрзаходами, які можуть ще більше дестабілізувати фінансові ринки", – зазначила вона в інтерв'ю агентству Bloomberg.
Урбен також підкреслила, що президент США Дональд Трамп намагається переконати Україну вступити в переговори з Росією. У той же час вирішення питання заморожених активів може стати темою обговорень, адже деякі представники хочуть просунутися в напрямку їх конфіскації.
"Ми пам'ятаємо випадок з іранськими активами понад 20 років тому, тому я не вважаю це лише теоретичною можливістю", – додала вона.
Крім того, Урбен акцентувала, що якщо країни ЄС вирішать конфіскувати російські активи, їм необхідно буде взяти на себе відповідні фінансові зобов'язання, щоб захистити Euroclear від можливих позовів з боку Росії.
У грудні Україна та ЄС підписали угоду, що стосується використання доходів від заморожених російських активів. Цей механізм дозволить створити правову базу для обслуговування та погашення грошей, які Україна може отримати в обсязі до 45 мільярдів євро.
24 грудня 2024 року Україна отримала грант від США у розмірі 1 мільярда доларів. Вперше до державного бюджету надійшли кошти, які забезпечені доходами від заморожених активів Росії.