Болгарія отримує компенсацію у розмірі 500 мільйонів доларів за військову підтримку Україні

Болгарія сподівається отримати 500 мільйонів євро компенсації від союзників України за надану військову допомогу. Як повідомляє Euractiv, уряд Болгарії вже оголосив про отримання 174 мільйонів євро від Данії у рамках двох угод на постачання військової допомоги для України, а також чекає принаймні ще 300 мільйонів євро від США та Європейської комісії. "Допомагаючи Україні, ми насправді допомагаємо собі", – зазначив міністр оборони Атанас Запрянов.

Болгарія постачає до України своє застаріле військове обладнання, виготовлене за радянськими стандартами, а отримані від союзників кошти планує інвестувати в придбання нової західної зброї.

За словами міністра оборони, Болгарія вже відправила в Україну шість партій військової допомоги, що включає боєприпаси, бронетехніку та неробочі ракети протиповітряної оборони, які будуть використані на запчастини. Уряд утримує у таємниці деталі щодо відправлених вантажів, але відомо, що основна частина допомоги складається з боєприпасів та ракет для ключових зенітних ракетних систем С-300. У 2024 році Болгарія також планує відправити 150 бронемашин та самохідні гаубиці радянського виробництва "Гвоздика".

Незважаючи на вигоду для болгарської армії, яка отримує значну компенсацію за застарілу зброю, проросійські сили в країні продовжують виступати проти військової допомоги Україні. Найбільш відвертими противниками є президент Румен Радєв, проросійська Болгарська соціалістична партія, що є частиною правлячої коаліції, а також велика прокремлівська партія "Възраждане", партнер німецької ультраправої AfD у Європейському парламенті.

Фінансова-тематична газета повідомляла, що міжнародна ініціатива Чехії з закупівлі боєприпасів для України опинилася під загрозою, оскільки опозиційна партія ANO, яка домінує в опитуваннях перед жовтневими виборами, пообіцяла зупинити цю ініціативу, якщо повернеться до влади.

Крім того, за інформацією ЗМІ, останніми днями постачання американської зброї в Україну ненадовго було призупинено, але відновилося на початку лютого, оскільки Білий дім "відмовився від своїх первісних оцінок щодо припинення всіх поставок Україні".

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.