Курт Волкер розкрив, яким чином США можуть підтримати місію миротворців ЄС в Україні.

Безпекову присутність в Україні в разі потреби мають забезпечити європейські країни. Солдати саме з цих держав повинні бути присутніми на території України в рамках миротворчої місії, вважає Курт Волкер, колишній спецпредставник США з питань України. Він зазначив: «Європейські країни відіграють важливу роль у потенційному мирному процесі. Вони повинні взяти на себе основну відповідальність за оборонні витрати в Європі та задоволення військових потреб України… Хоча організацію може і координувати НАТО, самі війська мають бути представлені країнами Європи», – підкреслив Волкер в інтерв'ю Радіо Свобода, підтримуючи заяву Дональда Трампа, зроблену під час зустрічі з президентами Франції та України 7 грудня в Парижі.

Колишній високопосадовець Держдепартаменту США додав, що «немає жодних причин, чому європейські сили не можуть забезпечити військову присутність».

Щодо можливого посилення місії американськими військовими, Волкер зауважив, що участь США скоріше відбудеться в іншій формі. «Америка могла б надати підтримку у вигляді присутності повітряних сил над територією Польщі та Німеччини. Думаю, це більш імовірно. Але навіть до цього ми ще не дійшли. Поки що навіть не відбулося першого телефонного дзвінка президента Трампа президенту Путіну», – резюмував дипломата.

7 грудня в Парижі президент Франції Емманюель Макрон зустрівся з українським колегою Володимиром Зеленським та обраним президентом США Дональдом Трампом, де обговорювали можливості завершення війни. Згідно з інформацією WSJ, Трамп нібито заявив, що не планує направляти американських військових до можливих миротворчих дій.

Агентство Reuters, посилаючись на дипломатів, повідомило, що Франція прагне створити коаліцію з 5-8 європейських країн, «готових діяти». Однак Макрон офіційно не висунув конкретну пропозицію щодо відправки місії до України.

Кілька європейських країн, таких як Німеччина, Італія та Швеція, не виключали можливість участі в місії, але їхні посадовці підкреслюють, що це можливо лише після завершення бойових дій, вважаючи ці обговорення поки що передчасними.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.