У Верховній Раді України наразі не обговорюють мобілізацію чоловіків у віці від 18 до 25 років. Висловлені з цього питання коментарі можуть бути спробою політичного тиску на українську владу. Таку думку висловив 14 січня Олександр Федієнко, народний депутат від партії «Слуга народу» та член комітету з національної безпеки, оборони та розвідки, в ефірі Радіо Свобода (проект Свобода.Ранок).
«На сьогодні жодних ініціатив у цій сфері немає і не буде. Я закликаю наших міжнародних партнерів враховувати цю позицію. Вони обіцяли надати нам зброю, але, на жаль, вона поки що не поставлена. Як можна формувати нові підрозділи, якщо вони не мають необхідного озброєння? Мені не зовсім зрозуміло, чому ситуація така, яка є. Можливо, це справді політичний тиск, спрямований на дискредитацію чинної влади, парламенту та президента», – зазначив Федієнко.
Відповідаючи на запитання, чи може США знизити допомогу, якщо Україна не зменшить вік мобілізації, Федієнко сказав, що варто почекати, коли нова адміністрація почне свою роботу.
«Зараз, поки новообраний президент США ще не вступив на посаду, там можуть відбутися різні кадрові зміни. Спочатку ми думали, що з нами працюватиме один представник адміністрації президента в оборонних питаннях, але тепер зрозуміло, що це буде інша особа. Тож давайте почекаємо, поки вони всі займуть свої місця, і тоді будемо робити висновки», – підкреслив Федієнко.
На початку цього тижня радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв'ю Bloomberg зазначив, що Україні варто розглянути питання про зниження віку мобілізації. Також про це говорив і майбутній радник обраного президента США Дональда Трампа Майк Волц. «Вони можуть отримати сотні тисяч нових військових», – зазначив Волц в інтерв'ю на телеканалі ABC, наголосивши, що нині вік мобілізації в Україні становить 26 років, а не 18.