Майбутнє глобальної безпеки безпосередньо залежить від результатів війни між Росією та Україною. Для досягнення стабільного миру необхідно посилити військову підтримку України, заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте. "Ми всі прагнемо завершення цього конфлікту. Але найважливіше для нас — це тривалий мир. Я не можу передбачити, як і коли війна закінчиться, але я впевнений, що миру не буде, якщо Путін здійснить свої плани в Україні. І тоді він буде продовжувати свої агресивні дії. Він вже погрожував війною в минулому і здійснив свої погрози. Грузія у 2008 році, Україна у 2014 і знову в 2022 – що буде наступним?" – підкреслив він під час свого виступу у Європейському парламенті.
Він підкреслив, що мир не може бути стабільним і тривалим, якщо російський лідер Володимир Путін, а також лідери Китаю, Північної Кореї і режим в Ірані, почуваються сильнішими. Рютте відзначив, що угода про мир, що відповідає інтересам цих авторитарних режимів, лише поглибить глобальну нестабільність.
Генеральний секретар також зазначив, що тривалість миру може бути досягнута лише в тому випадку, якщо Україна зможе підійти до переговорів з позицій сили: "Для цього Україні потрібна наша подальша підтримка – більше зброї і в найкоротші терміни, щоб вона могла ефективніше захищатись і вести переговори, які будуть вигідними не тільки для неї, але й для Європи та світу".
Згадавши про безпекову ситуацію в Європі, Рютте зауважив, що континент не в стані війни, але й не може вважатися мирним. Росія активізує свою дестабілізуючу кампанію проти західних країн: "Те, що раніше ми називали гібридною війною, я б охарактеризував як дестабілізуючу кампанію. І Росія не єдина в цьому – на її стороні Китай, Північна Корея та Іран", – підкреслив він.
Генсек нагадав, що вже третина країн НАТО досягла витрат на оборону в розмірі 2% від ВВП, але цього не вистачає для забезпечення безпеки у майбутньому. Він закликав до збільшення військових витрат та прискорення виробництва критично важливих озброєнь, включаючи кораблі, літаки, танки, дрони, боєприпаси та супутники.
"Середньостатистично, європейські країни витрачають до чверті свого національного доходу на пенсії, охорону здоров'я та соціальну допомогу. І нам потрібна лише невелика частка цих коштів, щоб значно посилити оборону", – зауважив Рютте.
Німеччина вже передала першу з 54 самохідних артилерійських установок RCH 155 для України, про що повідомив міністр оборони Борис Пісторіус. Наразі не відомо, чи відправлять установку безпосередньо до України, чи вона буде спочатку направлена у навчальний табір у Німеччині для підготовки українських екіпажів.
Раніше міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що Велика Британія та її союзники передають Україні 30 тисяч безпілотників на суму 55 мільйонів доларів. Крім того, Норвегія виділяє 700 мільйонів крон для закупівлі дронів, а Ісландія фінансує виробництво української зброї на суму 2 мільйони євро.