Індія може відмовитися від імпорту нафти на санкціонованих танкерах США

Індія, слідуючи прикладу Китаю, планує відмовитися від прийому нафтових танкерів з російського «тіньового флоту», які потрапили під санкції США. Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на двох індійських посадовців. Один з високопоставлених чиновників зазначив, що суднам, віднесеним до санкційного списку, буде заборонено розвантажуватися в індійських портах. Це не торкнеться танкерів, зафрахтованих до 10 січня, якщо вони встигнуть розвантажитися до 12 березня.

Крім того, як повідомили джерела, індійські банки вимагатимуть надання сертифікатів походження вантажу, щоб підтвердити, що сира нафта не надходить від постачальників, які підпадають під санкції. Нафтопереробні заводи в Індії вже готуються до переговорів про термінове постачання нафти з Близького Сходу.

Раніше Bloomberg інформувала про те, що три танкери з російською нафтою зупинилися у водах Жовтого моря біля східного узбережжя Китаю після того, як 10 січня потрапили під американські санкції. Згідно з інформацією аналітичної компанії Kpler, усі три судна вийшли з російського порту Козьмино, розташованого неподалік Находки в Приморському краї, на початку січня. Вони транспортують понад два мільйони барелів нафти.

10 січня США запровадили санкції проти більш ніж 30 російських нафтосервісних компаній. Незабаром після цього Андрій Єрмак, керівник Офісу президента, повідомив, що США оголосили «масштабний пакет» санкцій проти Росії, який стосується 184 танкерів тіньового флоту та 14 членів ради директорів «Росатому».

Росія продовжує використовувати старі танкери, які часто не застраховані та мають невизначене право власності, для експорту сирої нафти та нафтопродуктів, незважаючи на санкції ЄС і G7. Ця діяльність викликає занепокоєння щодо можливих екологічних катастроф, включаючи великі розливи нафти. Частиною систематичних зусиль Росії для обходу санкцій ЄС, «тіньовий флот» забезпечує критично важливу фінансову підтримку для країни у її війні проти України.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.