Різноманітні можливі сценарії: Мережко про переговори Трампа з Путіним

Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, коментуючи заяву обраного президента США щодо майбутніх переговорів із російським лідером Володимиром Путіним, наголосив на важливості принципу «нічого про Україну без України». Про це він висловився в ефірі Радіо Свобода в рамках програми «Свобода.Ранок».

«Політика може бути непередбачуваною, на жаль. Нам потрібно активно працювати над тим, щоб новообраний президент дотримувався цього надзвичайно важливого принципу. Необхідно уникнути повторення подій 1938 року, як у випадку з Чехословаччиною, коли долю країни вирішували без її участі. Таке не можна допустити ніяким чином», – підкреслив народний депутат.

Мережко виразив тривогу щодо можливих домовленостей Трампа з Путіним «за рахунок України», зауваживши, що Трамп має усвідомлювати, що «Путін прагне знищити державність України», і не зупиниться на досягнутому.

«Сценарії можуть бути різними, і найгірший з них – це коли Трампові і Путіну вдасться домовитися на шкоду Україні. Але я не вірю в цей сценарій, оскільки мета Путіна полягає не просто в захопленні частин території, а в знищенні державності України. Поки Путін залишається при владі, загроза для України та української нації зберігається», – сказав Мережко.

На запитання про можливість переговорів України з Росією він відповів: «Хто знає?», підкреслюючи, що ситуація в Росії може змінитися в будь-який момент. «Представляти Україну на переговорах може будь-яка особа, яка має відповідні повноваження, включаючи представників Офісу президента», – зазначив депутат.

9 січня новообраний президент США Дональд Трамп заявив про намір зустрітися з Путіним. «Ми це організовуємо», – сказав він на зустрічі з губернаторами-республіканцями. Термінів можливих переговорів Трамп не озвучив.

Кремль поки що не офіційно прокоментував заяву Трампа, але речник президента РФ Дмитро Пєсков висловив позитивне ставлення до бажання Трампа відновити контакти. Однак зазначив, що поки що жодних офіційних звернень до Кремля не надходило.

Трамп під час виборчої кампанії висловлював сподівання завершити війну в Україні протягом 24 годин після вступу на посаду, а на пресконференції закликав до мирного вирішення конфлікту впродовж шести місяців, зазначивши, що сподівається на більш швидке вирішення.

Президент України Володимир Зеленський висловив упевненість у тому, що Трамп може зіграти ключову роль у завершенні війни з Росією. У недавньому інтерв'ю Зеленський заявив, що перші переговори про закінчення війни відбудуться з новообраним президентом США, і що важливо, щоб Трамп запропонував суттєві гарантії безпеки для України, перш ніж вступити в переговори з Росією.

Крім того, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) висловлювали думку про те, що Кремль не готовий до компромісів у війні проти України, прагнучи до її повної капітуляції.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.