Усі політичні сили Канади негативно сприйняли пропозицію обраного президента США Дональда Трампа про можливість перетворення Канади на 51-й штат. Як зазначає The Wall Street Journal (WSJ), канадці здебільшого сприймали тролінг Трампа з терпінням, але його відверте прагнення ощасливити Канаду як "економічну силу" викликало патріотичну реакцію в цій зазвичай мирній країні з населенням близько 40 мільйонів.
Щоб стати частиною Сполучених Штатів, Канаді доведеться покинути конституційну монархію та перетворитися на республіку. Це вимагатиме схвалення обох палат федерального парламенту Канади, а також законодавчих органів усіх 10 провінцій, пояснив юрист Грегорі Тарді, який раніше працював старшим радником Палати громад.
Також, новий штат має отримати схвалення обох палат Конгресу США, і він стане найбільшим за населенням та територією.
Лідер Консервативної партії Канади П'єр Пуальєвр, який є лідером у опитуваннях на посаду нового прем'єр-міністра, висловив думку, що Канада — "найкращий друг" Америки, проте підкреслив: "Ми велика та незалежна країна". "Канада ніколи не стане 51-м штатом. Крапка", — резюмував Пуальєвр.
Останні висловлювання Трампа щодо Канади прозвучали серйозніше, що змусило прем'єра Трюдо відповісти публічно: "Немає жодного шансу, що Канада стане частиною США".
Коментарі Трампа є частиною його тактики, під час якої він спочатку ставить високі вимоги, прагнучи отримати більше поступок в кінці переговорів, відзначив Джеральд Баттс, колишній старший радник Трюдо та теперішній віце-голова консалтингової компанії Eurasia Group. "Він прагне розширити межі в переговорах. Очевидно, що він хоче отримати певні поступки і ставить планку дуже високо", — додав Баттс.
Данєль Сміт, лідерка провінції Альберта, яка багата на нафту, назвала Канаду "сильною, незалежною країною" і зазначила, що вона є одним із найбільших споживачів американських товарів і послуг. Вона підкреслила, що США і Канада повинні співпрацювати.
Дуг Форд, лідер Онтаріо, найбільш густонаселеної провінції Канади, зауважив, що коментарі Трампа нагадують про його минуле життя в бізнесі нерухомості. "Але ця власність не на продаж", — повідомив він, натякаючи на Канаду.
Варто зазначити, що Трамп не вперше висловлює ідею анексії Канади. Канадські політики раніше відмахнулися від його слів, вважаючи це жартом. Один із чиновників згадав, що Трамп вживав подібні вирази під час свого першого президентського терміну, і Трюдо вважав за доцільне не ігнорувати цю провокацію.