Росія відключала радари під час ізраїльських ударів по іранських цілях у Сирії, – заявив генерал з Тегерану

Високопосадовець іранських військових заявив, що Росія веде подвійну гру стосовно Ірану і режиму Башара Асада в Сирії. За його словами, російські літаки замість того, щоб атакувати сирійських повстанців, бомбардують пустельні території і сприяють ізраїльським ударам по іранських цілях. Про це повідомив бригадний генерал Бехруз Есбаті в інтерв'ю іранському журналісту Абдуллі Абді, передає The New York Times. Це висловлювання стало рідкісним відхиленням від традиційної дипломатичної лінії Ірану.

"Ми зазнали поразки – справжньої, серйозної поразки. Це був тяжкий удар", — зазначив Есбаті, коментуючи ситуацію в Сирії. Генерал, який обіймає посаду в Корпусі вартових Ісламської революції, наголосив, що Росія запевняла Тегеран, що її авіація завдає ударів по угрупованню "Хаят Тахрір аль-Шам", однак насправді "обирала цілі в пустелі".

Есбаті також звинуватив Росію у відключенні радарів, що нібито полегшило Ізраїлю проведення атак по сирійській території у 2024 році, давши Тель-Авіву можливість діяти більш ефективно.

Генерал додав, що однією з основних причин падіння режиму Асада є корупція в Сирії. За його словами, хабарництво серед високопосадових осіб і генералів стало звичним явищем. Він також зауважив, що відносини між Дамаском і Тегераном погіршилися протягом останнього року, коли Асад відмовився підтримати іранське прохання щодо проведення атак на Ізраїль з території Сирії.

Як повідомляє Business Insider, ці висловлювання свідчать про нетипово відверту оцінку іранського військового керівництва щодо імплікацій ролі Ірану в сирійському конфлікті.

Після можливого падіння режиму Асада офіційна позиція Ірану залишалася стриманою. Було зазначено, що майбутнє Сирії залежить від її народу, а Іран "підтримає зусилля для забезпечення безпеки та стабільності" в країні.

Ситуація з російським контингентом в Сирії також залишається під питанням після втечі Башара Асада до РФ. Москва веде переговори з новим керівництвом Сирії щодо можливості збереження своїх військових баз, проте остаточне рішення ще не прийнято.

Наразі триває виведення російських військ з віддалених районів Сирії, при цьому на деяких маршрутах відхід росіян супроводжують опозиційні збройні угрупування, за інформацією ГУР.

Серед російських солдатів ходять чутки, що Кремль досяг угоди про збереження військової присутності на сирійських базах у Тартусі та Хмеймімі, йдеться про кількість до трьох тисяч військовослужбовців.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.