Замороження американської допомоги може суттєво вплинути на українських біженців, – AP

Рішення президента США Дональда Трампа заморозити на 90 днів всю гуманітарну допомогу, що надається США іншим країнам, вже відчувається далеко від Вашингтона, зокрема тут, не далеко від лінії фронту на сході України, повідомляє Associated Press. Колишній концертний зал у Павлограді був переобладнаний на центр тимчасового розміщення для біженців, які змушені втікати з дому через наближення російських військ і регулярні обстріли.

"Тут добре. Є їжа, тепло, можна помитися," – говорить 83-річна Катерина Одрага, яка пережила нацистську окупацію свого села під час Другої світової війни.

Однак ця локація може стати у скрутному становищі, оскільки утримання притулку обходиться в 7 тисяч доларів щомісяця, 60% з яких покривалася американською допомогою Україні. Координатор центру в Павлограді Ілля Новіков стверджує, що ця новина стала великим шоком для його команди, яка не знає, які кроки вжити далі.

Відзначається, що американська допомога покривала витрати на паливо для евакуаційних автомобілів, зарплати працівників, юридичну та психологічну підтримку, а також квитки для переміщених осіб, щоб вони могли дістатися до безпечніших місць. За даними ЗМІ, через цей притулок проходить приблизно 60 осіб на день, але в умовах посилення російських обстрілів їхня кількість зростає до 200 і більше.

58-річний Василь Одрага, який залишив своє рідне село і опинився в Павлограді, зазначає, що спочатку вірив, що Трамп зможе зупинити війну за 24 години, але це не сталося. Коли фронт опинився менш ніж за три кілометри від їхнього будинку, вони були змушені тікати на світанку.

"Якби ми не виїхали, тієї ж ночі нас би вбили," – говорить його матір.

Також у ЗМІ зазначається, що зупинка фінансування з боку США ускладнює ситуацію для вже ослабленої війною економіки України. Під загрозою опинилися проекти в сферах енергетики, соціальної підтримки ветеранів, психологічної допомоги, кібербезпеки, охорони здоров'я, незалежних ЗМІ та навіть прикордонної інфраструктури.

"Україна сподівається компенсувати втрати за рахунок європейських або внутрішніх джерел допомоги," – сказав президент України Володимир Зеленський.

Раніше УНІАН повідомляв, що Трамп має намір відібрати у USAID автономність. Адміністрація президента Дональда Трампа планує передати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) під контроль Державного департаменту. Це може суттєво вплинути на розподіл іноземної допомоги Вашингтоном.

Крім того, у Офісі президента України відреагували на призупинення фінансування USAID. "Це несподівана та неприємна новина як для влади, так і для громадського сектору. Але це не перше і не останнє випробування, яке ми повинні подолати," – наголосила заступниця керівника Офісу президента України.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.