Як зменшити прибутки Путіна, не нашкодивши фермерам: аналіз дилеми ЄС щодо добрив від Politico

Остання ініціатива Європейської комісії щодо встановлення тарифів на російські добрива планувалася як тріумфальний крок. Як зазначає видання Politico, її мета полягала в тому, щоб перервати фінансові потоки для військової машини Москви, підтримати європейських виробників, які відчувають труднощі, і уникнути підвищення цін, що могло б викликати ще більший протест серед фермерів ЄС, які вже перебувають на межі бунту.

Однак, на думку експертів, це починає виглядати як трійка невдач. "Складно продуманий план, який передбачає тривалий перехідний період та обережне введення тарифів, ризикує не задовольнити нікого. Він навряд чи серйозно вдарить по російських доходах, залишаючи європейських виробників добрив в складному становищі. Водночас фермери, що покладаються на доступні російські добрива для зниження витрат, стверджують, що їм не вистачає коштів для покриття додаткових витрат", — йдеться у матеріалі.

Організації Copa і Cogeca, які представляють інтереси фермерів у ЄС, висловили занепокоєння, що нові тарифи можуть призвести до підвищення витрат у наступному сезоні, що лише погіршить ситуацію в секторі, який вже має труднощі. Вони зауважили, що пропозиція Комісії не містить запевнення, що виробництво добрив в Європі зможе зрости достатньо швидко, щоб покрити виниклий дефіцит.

Фермери закликали Брюссель вжити заходів, скасувавши існуючі мита на імпорт добрив із країн, які не мають зв’язків із Росією. Вони попередили, що без таких дій фермери ЄС можуть зіткнутися з "катастрофічними" фінансовими наслідками.

Брюссель стверджує, що тарифи, які мають зрости з 40 до 430 євро за метричну тонну протягом трьох років, допоможуть послабити військову економіку Росії, водночас захищаючи "стратегічну автономію" Європейського Союзу.

Проте критики вважають, що ці заходи запроваджуються занадто пізно, і їхній вплив надто слабкий, щоб сприяти реальним змінам. Навіть після введення тарифів російські добрива зможуть продовжувати надходити до ЄС щонайменше до 2026 року.

Польща вирішила націлитися на компанії, які імпортують російські добрива, намагаючись уникнути створення ще однієї залежності Європейського Союзу від Москви в питаннях ключових ресурсів. Податкові органи країни виявили та покарали компанії, які відповідали за 70% імпорту білоруського карбаміду — популярного виду добрива.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.