Можливості співпраці з США у сфері закупівлі LNG-газу: думка Сибіги

Коло взаємних інтересів та вигідної співпраці України виходить за межі лише стратегічних ресурсів країни – дуже важливим потенціалом стає можливість імпорту LNG-газу з Америки після зупинки транзиту російського газу через територію України. Таку думку висловив Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України. Він озвучив ці тези під час пресбрифінгу з британським колегою Девідом Леммі в Києві 5 лютого, про що повідомляє кореспондент Радіо Свобода. Зокрема, голова МЗС прокоментував пропозицію президента США Дональда Трампа укласти угоду про доступ до природних ресурсів України в обмін на військову підтримку.

«Наприклад, зокрема, після зупинки транзиту російського газу через Україну, ми маємо величезні можливості у закупівлі LNG-газу зі США. Як ви знаєте, Україна має надзвичайно потужні підземні сховища для газу. Тут також є спільні точки для вигідного співробітництва, адже це може суттєво зміцнити енергетичну безпеку Європи. Запас газу в наших сховищах може гарантувати енергетичну стабільність в регіоні», – зазначив Сибіга.

Також він нагадав, що в «плані перемоги» президента Зеленського згадувалася можливість використати українські мінеральні і природні ресурси для залучення інвестицій та їх розробки.

«Це наш спільний стратегічний інтерес та один з конкретних аспектів реалізації концепції «мир через силу». Це також створює певні гарантії присутності великих інвесторів в Україні, зацікавленості наших найближчих союзників, зокрема Сполучених Штатів, у розробці таких родовищ та їх захисті. Ми маємо величезні можливості для цього, і ми доводимо нашу позицію до американських партнерів», – підкреслив міністр.

Додатково Сибіга звернув увагу на спільні інтереси та можливості для американського бізнесу, зокрема в сфері реконструкції України.

«Це стане одним із наймасштабніших проектів цього століття і відповідно принесе великі можливості для наших партнерів», – додав він.

Президент США Дональд Трамп 3 лютого висловив бажання укласти угоду з Україною для отримання доступу до рідкісноземельних мінералів, які використовуються в електроніці. На його слова українська влада відповіла позитивно.

У Кремлі прокоментували цю ситуацію, відзначивши, що інтерес Трампа до рідкісноземельних металів України можна трактувати як спробу обміну військової допомоги.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, у свою чергу, засудив ідею Трампа, заявивши, що пов'язувати військову допомогу Україні з доступом до її ресурсів було б дуже егоїстично. Він вважає, що ці ресурси слід використовувати для відновлення країни після війни.

Наприкінці вересня 2024 року президент Володимир Зеленський здійснив поїздку до США, де представив свій «план перемоги» як демократичній, так і республіканській партіях, зокрема лідеру Дональду Трампу. Як пізніше виявили журналісти Financial Times, два з п'яти пунктів цього плану було спеціально підготовлено для Трампа. Перший пункт передбачає заміну американських військових в Європі українськими, а другий – поділ українських природних ресурсів із західними партнерами.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.