Європа поділилася через розміщення миротворчих сил в Україні, – The Times

Велика Британія та інші країни Європи наразі мають різні погляди на необхідність створення масштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на інформацію дипломати та чиновників.

Зокрема, Великобританія, Франція та ряд країн Північної Європи підтримують концепцію європейської ініціативи, що передбачає розгортання десятків тисяч військовослужбовців у випадку укладення угоди про припинення вогню. Проте, Німеччина та кілька інших країн виступають проти такої пропозиції.

Як зазначається, країни Балтії та Польща стурбовані можливістю того, що запропонована місія може відволікти важливі ресурси від країн НАТО, які знаходяться на кордоні з Росією, залишивши їх уразливими.

Зростає також згода, що таке постконфліктне розгортання потребуватиме підтримки з боку Дональда Трампа та гарантій безпеки. Високопоставлене джерело в уряді Великої Британії повідомило, що Європа може самостійно створити наземні сили, якщо цього вимагатиме ситуація, однак міністри сподіваються на "повітряне прикриття" від США. Це могло б включати батареї зенітних ракет Patriot, здатні перехоплювати балістичні ракети та літаки за допомогою засобів розвідки, яких не має Європа.

Британська армія теоретично могла б відправити дивізію з 10 000 до 25 000 вояків, хоча зважаючи на вже наявні сухопутні війська в Естонії, це може бути малоймовірно. Деякі вважають, що миротворчі сили ООН, до складу яких можуть увійти військовослужбовці з Індії, Бангладешу та Китаю, можуть стати більш прийнятною альтернативою.

Очікується, що Кір Стармер обговорить ці питання з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте під час зустрічі в Брюсселі. Джон Хілі, міністр оборони Великої Британії, вважає важливим, щоб країна демонструвала сильне лідерство в цих питаннях. Проте деякі чиновники вважають, що їм ще потрібно буде переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, побоюючись, що вона вважає це "грошовою ямою".

Однак великою перепоною залишається питання, чи погодиться президент Росії Володимир Путін на такі сили під час мирних переговорів, які ведуться під егідою США. Військове джерело зазначає: "Якщо Росія не підтримає цю ідею, вона залишиться безсилою, і якщо США не нададуть вагомої підтримки, план буде провальним. Хоча варто залишити можливість, але я не вірю, що ця ініціатива злетить".

Деякі дипломати та військові джерела вважають, що миротворча операція ООН наразі є більш розумним варіантом, який могло б більше ймовірно схвалити Путін. Вона могла б включати близько 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, без потреби у прямій участі США.

Одне з джерел зазначило, що росіяни не стануть нападати на миротворців з Індії чи Бангладешу. Щодо європейських сил, німці проявляють обережність, оскільки існує невизначеність щодо майбутніх виборів.

Ще одне європейське дипломатичне джерело відзначило, що США повинні бути залучені для створення більш надійного стримування Росії, наголошуючи на їх можливостях, яких не вистачає європейським країнам, зокрема в сфері розвідки та спостереження, а також здатності завдати масштабного удару у разі необхідності.

Раніше Трамп виступав проти відправлення американських військ та фінансування місії. Проте, одне з оборонних джерел вважає, що Трампа можна переконати змінити свою позицію.

Відомо, що в Україні вже присутні західні спеціалісти, але масове розгортання західних військ, поки що не спостерігається. Проте, як повідомлялося, цілком ймовірно, що це може змінитися, особливо з поверненням Трампа в Білий дім, що знову підняло зацікавленість о цій ідеї.

За словами учасників обговорення між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців могли б стати реалістичною та достатньою кількістю для забезпечення безпеки.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.