Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував пропозицію президента США Дональда Трампа, яка передбачає зв'язок подальшої військової допомоги Україні з доступом до її важливих природних ресурсів. «Це було б надзвичайно егоїстично», – прокоментував Шольц після зустрічі з іншими європейськими лідерами в Брюсселі. Він підкреслив, що використання цих ресурсів на відновлення України після війни є набагато кращим підходом.
Тим часом, президент Трамп 3 лютого висловив намір укласти угоду з Україною, яка б забезпечила Америці доступ до рідкоземельних мінералів, необхідних для електроніки. «Ми хочемо, щоб Україна постачала нам рідкоземельні елементи в обмін на допомогу», – зазначив Трамп, стверджуючи, що українські чиновники вже висловили свою готовність до такої угоди. Однак представники України поки що не дали жодних коментарів щодо цієї заяви.
Восени 2024 року президент Володимир Зеленський здійснив візит до США, де представив свій «план перемоги України» як для Демократичної, так і для Республіканської партій на чолі з Трампом. Журналісти Financial Times з'ясували, що два з п’яти пунктів плану були розроблені спеціально для Трампа. Перший пункт передбачав, що Україна після закінчення війни може замінити американські війська в Європі своїми власними солдатами. Другий пункт передбачав, що Україна готова ділитися своїми ключовими природними ресурсами з західними партнерами.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем нещодавно зазначив: «Україна є найзаможнішою країною Європи за запасами рідкоземельних елементів, які можуть оцінюватися в два-три трильйони доларів. Україна забезпечує світу величезну кількість продовольства. 50% всіх продуктів, які постачаються в Африку, йдуть з України. Дуже важливо, щоб українці хотіли співпрацювати з нами, а не з росіянами. Тому нам необхідно захистити цю територію від російських амбіцій».