Європа розділилася через розміщення миротворчих сил в Україні, – The Times

Велика Британія та ряд інших європейських держав мають різні позиції щодо доцільності розгортання великих миротворчих сил в Україні. Як повідомляє The Times, це питання викликає жаркі дискусії серед дипломатів та чиновників.

Велика Британія, Франція та країни Північної Європи виступають за європейську ініціативу, яка передбачає відправлення десятків тисяч військовослужбовців у разі укладення угоди про припинення вогню. Водночас Німеччина та інші держави висловлюють заперечення проти цього плану.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння щодо того, що запропонована місія може відволікти необхідні ресурси від прикордонних держав НАТО з Росією, що залишить їх у беззахисному стані.

Зростає консенсус у тому, що реалізація такого розгортання в постконфліктний період вимагатиме "підтримки" Дональда Трампа та гарантій безпеки.

Високопоставлене джерело в британському уряді зазначило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили, якщо це буде необхідно, проте міністри закликали США надати "повітряне прикриття". Це може включати системи протиповітряної оборони Patriot, здатні знищувати балістичні ракети та літаки, чого немає у європейських армій.

Британська армія теоретично могла б відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, однак це може бути складно реалізувати, оскільки частина військ вже знаходяться в Естонії.

Деякі експерти вважають, що більш досяжним варіантом можуть бути миротворчі сили ООН, що складаються з військ таких країн, як Індія, Бангладеш і Китай.

Кір Стармер має намір обговорити це питання із лідерами Європейського Союзу та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте під час зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наголошує на важливості сильного лідерства з боку Великої Британії в цьому питанні, однак деякі чиновники вважають, що їм ще потрібно переконати канцлера Рейчел Рівз у актуальності українського питання, побоюючись, що вона може розглядати Україну як "грошову яму".

Величезною перешкодою залишається погодження президента Росії Володимира Путіна на розгортання таких сил у ході мирних переговорів, що проводяться під егідою США. Високе військове джерело наголосило, що якщо Росія не підтримає цю ідею, задля її реалізації не буде жодних шансів.

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що миротворча місія ООН може бути більш прийнятною для Путіна, адже це передбачає близько 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, без необхідності прямої участі США.

Інше європейське дипломатичне джерело повідомило, що США потрібно буде залучити до цього процесу, щоб підвищити стримування Росії, адже вони мають можливості, яких бракує європейським країнам, такі як розвідувальні та спостережні засоби, а також потужності для завдання удару у відповідь.

Згідно зі звітами, Трамп раніше пропонував США не відправляти війська та не фінансувати місію, проте є надія, що його стане можливо переконати у зворотному, адже не існує можливостей утримуватись від участі в таких операціях.

Відомо, що в Україні вже присутні західні спецпризначенці, однак масового розгортання військових поки що не спостерігається. Тим не менш, нові розмови про повернення Дональда Трампа до Білого дому можуть відновити інтерес до цієї ідеї.

За інформацією учасників обговорення між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що доцільно залучити від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.