Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські держави мають різні погляди на доцільність розгортання масштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на дипломатичні джерела та офіційних осіб.

"Велика Британія, Франція та країни Північної Європи вважають, що європейська ініціатива щодо відправлення десятків тисяч військовослужбовців у випадку укладення угоди про припинення вогню є перспективною. Однак Німеччина та кілька інших держав висловлюють заперечення", – зазначає газета.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що така місія може відібрати вкрай необхідні ресурси від прикордонних держав НАТО з Росією, залишаючи їх у вразливому становищі.

Є також зростаючий консенсус, що реалізація такого постконфліктного розгортання вимагатиме "підтримки" Дональда Трампа та гарантій безпеки.

Високопосадове джерело в уряді Великої Британії повідомило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили у разі потреби, але міністри просять США забезпечити "повітряне прикриття". Це може бути надане через батареї зенітних ракет Patriot, здатних перехоплювати балістичні ракети або літаки, що є можливостями, яких немає в Європи.

Британська армія теоретично могла б надіслати дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути складно здійснити, враховуючи вже наявні війська в Естонії.

Деякі експерти вважають, що миротворчі сили ООН, формовані з військ таких країн, як Індія, Бангладеш та Китай, можуть бути більш реалістичним варіантом.

Кір Стармер має намір обговорити це питання з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на найближчій зустрічі в Брюсселі.

Міністр оборони Джон Хілі наполягає на необхідності сильного лідерства з боку Великої Британії в цій справі. Однак деякі чиновники стурбовані, що канцлер Рейчел Рівз може не усвідомлювати важливість ситуації в Україні та розглядати її як "грошову яму".

Великим каменем спотикання залишається питання, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на подібну місію під час мирних переговорів під керівництвом США. Високе військове джерело зазначило: "Якщо Росія не підтримає цю ідею, вона загине, а якщо США не нададуть підтримку, ця ідея також не матиме шансів. Ніколи не говори ніколи, але я не бачу, щоб цей альбатрос зміг злетіти".

Деякі дипломати і військові вважають, що миротворча операція ООН може бути більш прийнятною альтернативою, яка з більшим ймовірністю отримає згоду Путіна. Це може включати близько 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, без прямої участі США.

"Росіяни не мають наміру нападати на бангладешців або індійців," – зазначило інше джерело.

За повідомленням, німецькі влади виступають проти зобов'язань через невизначеність щодо майбутніх виборів. Інше європейське дипломатичне джерело зазначило, що США повинні взяти участь у забезпеченні потужнішого стримування Росії, адже мають можливості, яких бракує всій Європі, зокрема, розвідувальні та спостережні можливості, а також здатність завдавати масштабних ударів у разі необхідності.

Відомо, що Трамп раніше пропонував не відправляти американські війська та не фінансувати цю місію. Проте одне джерело в оборонних колах припустило, що Трампа можна буде переконати в зворотному, заявивши: "Я не думаю, що США зможуть утриматися від участі".

Слід зазначити, що в Україні вже присутні західні спеціалісти, але поки відсутнє масове розгортання військ. Проте, згідно з інформацією Financial Times, це може змінитися, якщо Трамп повернеться у Білий дім, що знову активізує інтерес до цієї ідеї.

Згідно з учасниками дискусії між Києвом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що розгортання від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців є реалістичним і адекватним варіантом.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.