Європа розділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та низка європейських держав мають різні погляди на доцільність розгортання великих миротворчих контингентів в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на інформацію дипломатів та урядових представників. За їхніми словами, Велика Британія, Франція та країни Північної Європи виступають за європейську ініціативу, яка передбачає відправку десятків тисяч військовослужбовців у разі досягнення миру. Натомість Німеччина та кілька інших країн вважають таку ідею неприйнятною.

Країни Балтії та Польща стурбовані можливістю того, що запропонована місія може відволікти важливі ресурси від держав НАТО, розташованих на кордоні з Росією, що зробить їх вразливими. Крім того, зростає усвідомлення того, що реалізація будь-якої постконфліктної місії вимагатиме підтримки з боку Дональда Трампа та наявності гарантій безпеки.

Одне з високопоставлених джерел в уряді Великої Британії зазначило, що Європа в принципі може самостійно сформувати наземні сили, але міністри висловили прохання до США про забезпечення "повітряного прикриття". Це може проявлятися у вигляді батарей системи Patriot, здатних знищувати балістичні ракети та літаки, використовуючи розвідувальні та спостережні засоби, які є недоступними для Європи.

Армія Великої Британії теоретично могла б виставити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути перебільшенням, враховуючи вже розміщені сили в Естонії. Деякі стають на позицію, що миротворчі контингенти ООН, які складатимуться з військ з країн, таких як Індія, Бангладеш та Китай, можуть бути більш реалістичним варіантом.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі підкреслює необхідність сильного лідерства з боку Великої Британії в цьому контексті. Проте, деякі чиновники висловлюють сумніви щодо того, чи вдасться переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, адже вона може бачити в цьому лише фінансові витрати.

Ключовою проблемою залишаються можливості погодження російського президента Володимира Путіна на подібні сили під час мирних переговорів. Високопоставлене військове джерело заявило: "Якщо Росія на це не погодиться, ідея буде безперспективною. Якщо ж США не забезпечать необхідні умови, вона загине на корені".

Деякі дипломати і військові експерти вважають, що миротворча операція під егідою ООН є більш розумним підходом, здатним привести до згоди Путіна. Ця операція могла б включати близько 100 000 миротворців, які будуть розміщені як в Україні, так і в Росії, без прямого залучення США.

Що стосується європейських сил, то Німеччина вагається з прийняттям зобов'язань на фоні невизначеності щодо майбутніх виборів. Інше європейське джерело відзначило, що США намагатимуться активніше залучатися до забезпечення стримування Росії, оскільки мають можливості, відсутні в інших європейських країнах, зокрема у сфері розвідки і потенційних відповідних атак.

Є свідчення, що раніше Трамп пропонував не відправляти війська та не фінансувати цю місію. Однак одне з військових джерел висловлює сподівання, що його можна буде переконати ухвалити інше рішення.

Факт залишається: західні спецпризначенці вже присутні в Україні, хоча масове розгортання великих контингентів військ поки що не відбулося. Інформація з посиланням на Financial Times свідчить, що ця ситуація може змінитися, оскільки повернення Трампа до Білого дому відновило зацікавленість у цій ідеї.

Представники України вважають, що розміщення від 40 000 до 50 000 іноземних військових може бути реалістичним та достатнім для стабілізації ситуації.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.