У МЗС України зустрілись з послом Словаччини через «серйозне незадоволення» висловлюваннями Фіцо

30 січня посла Словаччини Павела Віздала викликали до Міністерства закордонних справ України, про що повідомила пресслужба відомства. Йому було висловлено «рішучий протест» у зв'язку з закидами на адресу Києва щодо втручання в внутрішні справи Словаччини. «Українська сторона підкреслила свою готовність підтримувати та розвивати добрі стосунки з усіма міжнародними партнерами, які активно допомагають Україні в умовах російської агресії», – зазначено в заяві.

Заступник міністра Олександр Міщенко, який зустрівся з Віздалом, висловив своє «глибоке невдоволення» формулюваннями прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, зазначивши, що той наразі діє в інтересах Кремля і ігнорує європейську ідентичність своєї країни.

Також представник МЗС зауважив, що дії словацьких урядовців є неприйнятними та шкодять відносинам між Україною та Словаччиною, а також підривають єдність Європейського Союзу та Євроатлантичної спільноти в боротьбі з російською агресією.

«Спроби словацького уряду зберігати залежність від російських енергоресурсів всупереч зусиллям ЄС та партнерів щодо їх зменшення є неприпустимими. Це ігнорує аргументи України про необхідність позбавлення Росії фінансування її терористичних дій проти нашої країни», – йдеться в заяві міністерства.

Водночас, українське зовнішньополітичне відомство закликало Братиславу повернутися до конструктивного діалогу. Заступник міністра також висловив «щиру подяку народу Словаччини за їхню підтримку та допомогу від початку повномасштабної агресії Росії».

Тим часом словацькі медіа повідомили, що МЗС Словаччини також викликало посла України Мирослава Кастрана, щоб висловити «різку незгоду» з заявами Києва щодо риторики прем’єр-міністра Фіцо, вбачаючи в цьому втручання у свої внутрішні справи.

Нагадаємо, що о 7-ій годині ранку 1 січня Україна зупинила транспортування російського природного газу через свою територію в інтересах національної безпеки. Основні імпортери російського газу в Європі, зокрема Словаччина та Австрія, змогли знайти альтернативні маршрути постачання, попри заяви Фіцо про «драматичні наслідки» для Європейського Союзу та вимоги про відновлення транзиту. Прем’єр не виключив можливих заходів у відповідь.

У понад 20 містах Словаччини пройшли масові акції протесту проти проросійської політики уряду Фіцо.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.