Стефанішина прокоментувала конфлікт між Мінобороною та АОЗ, відзначивши його негативний вплив і реакцію НАТО.

Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина, що відповідає за європейську та євроатлантичну інтеграцію України, після свого візиту до Брюсселя, де провела зустрічі у штаб-квартирі НАТО та європейських інституціях, озвучила, що партнери піднімали питання публічних скандалів між Міністерством оборони України та Агенцією оборонних закупівель. "Головною вимогою є те, що агенції повинні функціонувати. Зобов'язання мають бути виконані. В інституціях має бути дві структури, і вони повинні мати своїх керівників", – зазначила вона, підкреслюючи позицію НАТО та наголосила на необхідності вирішення цього питання до кінця лютого.

"Я впевнена, що ми зможемо врегулювати ситуацію до кінця лютого цього року, оскільки в результаті домовленостей, які були досягнуті, наприкінці лютого планується спеціальне засідання комітету НАТО, що розглядатиме прогрес у цій сфері", – процитувала її кореспондентка Радіо Свобода.

21 січня наглядова рада Агенції оборонних закупівель ухвалила одноголосне рішення про продовження контракту з директоркою Мариною Безруковою. Водночас, журналістка та членкиня Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони Тетяна Ніколаєнко вказала, що це рішення не було погоджене Міністерством оборони, хоча, на її думку, відомство і не повинно було його затверджувати, про що поінформували журналісти проєкту "Схеми" від Радіо Свобода.

22 січня наглядова рада Агенції уклала додаткову угоду з Безруковою на один рік. Як пояснили в агентстві, відповідно до закону "Про управління об’єктами державної власності", затвердження умов контракту з керівником належить до виключної компетенції наглядової ради.

Проте 24 січня міністр оборони Рустем Умєров оголосив, що не планується продовження контракту з Безруковою та запевнив, що покарає "всіх, хто недопрацював" у сфері оборонних закупівель. Також Міністерство відкликало двох представників держави з наглядової ради АОЗ.

Умєров повідомив, що найближчим часом буде перезапущено наглядову раду, а на посаду директора АОЗ призначений Арсен Жумаділов, який раніше керував іншим державним підприємством – Державним оператором тилу, підпорядкованим Міністерству оборони.

Жумаділов підтвердив, що готовий стати новим директором Агенції. Він зазначив, що наразі Безрукова не звільнена, і Міністерство повинно ухвалити це рішення протягом тижня. Тим часом, він займає посаду в.о. директора АОЗ і ще не визначився, чи буде розглядати свою посаду як постійну.

Безрукова, у свою чергу, зазначила, що не розуміє, чим саме незадоволені її роботою, оскільки прямих претензій від Умєрова не було, а навпаки, він публічно підтримував її ініціативи.

На розвиток конфлікту між міністром оборони та Агенцією вже відреагували посли країн "Групи семи" (G7), закликавши якомога швидше врегулювати ситуацію.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.