Єврокомісія має намір істотно збільшити тарифи на добрива та інші товари з РФ і Білорусі.

Європейська комісія має намір впровадити значне підвищення мит на сільськогосподарську продукцію та добрива з Росії та Білорусі до 50%. Про це повідомляє білоруська редакція Радіо Свобода з посиланням на джерела в Брюсселі. Очікується, що нові заходи будуть затверджені у найближчі тижні. Як зазначає Радіо Свобода, планується збільшення мит на аграрні товари з 0% або низьких ставок до 50%.

У список сільгосппродукції, на яку поширюватиметься мито, входять м'ясо та м'ясні вироби, молочні продукти, зернові, фрукти, овочі, олії (включаючи оливкову, соняшникову, кокосову та кунжутну) і жири, а також кава, чай, какао, цукор та кондитерські вироби.

Щодо азотних добрив, то вони, окрім вже існуючого мита в 6,5%, підпадатимуть під додаткове мито, яке поступово зростатиме з 40-45 євро за тонну (приблизно 13%) до максимальної межі в 315-430 євро за тонну, що становитиме орієнтовно 100% і фактично заблокує імпорт російських та білоруських добрив до ЄС.

Згідно з планами, підвищення мит на добрива завершиться протягом трьох років, до 2028 року. Також передбачено, що білоруські та російські товари будуть виключені з митних квот ЄС, що унеможливить їх постачання за пільговими тарифами.

28 січня Єврокомісія прийняла рішення про запровадження мита на низку сільськогосподарських товарів з Білорусі та Росії, а також на окремі азотні добрива з метою зменшення залежності від імпорту з цих країн. Ці обмеження зумовлені тим, що у 2023 році частка російських добрив на європейському ринку перевищила 25%, що є серйозною загрозою для стабільності ринку ЄС.

Відомо також, що експорт білоруської сільгосппродукції та добрив, хоч і складає меншу частку (92 мільйони євро і 29,6 мільйона відповідно), також потрапляє під механізм санкцій для запобігання нелегальному транзиту російських товарів через Білорусь.

Ці нові обмеження є частиною комплексної політики економічного тиску на Росію та Білорусь у відповідь на їх агресивні дії проти України. Європейський Союз має намір компенсувати втрати від імпорту шляхом належного розвитку власного виробництва та співпраці з альтернативними постачальниками, зокрема з Алжиру та Єгипту.

Очікується, що нові мита будуть введені через чотири тижні після публікації відповідної постанови.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.